Zadania biblioteki

Biblioteka szkolna znajduje się na I piętrze Szkoły naprzeciw sali gimnastycznej. W roku 2008 została całkowicie wyremontowana. Posiada nowe regały biblioteczne, ladę, witrynę do ekspozycji książek, stoliki i krzesełka. Księgozbiór biblioteki jest systematycznie powiększany o lektury, najnowsze książki dla dzieci i młodzieży  oraz literaturę popularno-naukową i pedagogiczną. W zbiorach są również płyty CD i DVD z programami edukacyjnymi. W roku szkolnym 2016/2017  zakupiono z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nowości wydawnicze na kwotę 15 tys. zł.

W drugim pomieszczeniu biblioteki znajduje się Multimedialne Centrum Informacji wyposażone w 12 nowych komputerów. Nowoczesny sprzęt pozwala uczniom na wyszukiwanie potrzebnych informacji, poszerzanie wiedzy,  rozwijanie zainteresowań.

W bibliotece szkolnej organizowane są liczne konkursy wiedzy, recytatorskie, plastyczne oraz akcje czytelnicze.

Zapraszamy na bloga Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach: