2022 - 2023 Lekcje z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych do programu

#LaboratoriaPrzyszłości

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas pierwszych na zajęciach rozwijających z matematyki zapoznawali się z klockami Lego education.

Uczestnicy koła komputerowego budowali z klocków Lego Education tancerza break dance. Super zabawa.

Film: 20230419_163257.mp4

Klasa 2a - 10. 01. 2023 r.

Pracując z klasą nauczyciele bazowali na scenariuszach proponowanych praz LEGO education (https://education.lego.com/pl-pl/lessons/bricq-motion-winning-with-science). Uczniowie pracowali w grupach z klockami LEGO BricQ Motion Essential “Z nauką po zwycięstwo”. Uczniowie zapoznali się z siłami i ruchem poprzez przeprowadzanie badań dotyczących skutków działania sił zrównoważonych i niezrównoważonych. Zbadali wzorce ruchu ciał, co pomogło im lepiej przewidywać ruch, który może wystąpić (podczas wyrzutu piłki). Równocześnie rozwinęli umiejętność współpracy i dyskusji, biorąc aktywny udział w różnych rozmowach.

09.03.2023 Przysłówki częstotliwości - klasa 4b

15.02.2023 Dzień Otwarty Szkoły - wykorzystanie drukarki 3D i zestawów Lego Education

Klasa 3c - 22.02.2023r.
Temat: Stok narciarski
Odkrywanie, jakie siły sprawiają, że narciarz zjeżdża w dół?
Jak waga narciarza wpływa na jego ruch?

09.03.2023 Przysłówki częstotliwości - klasa 4b

17.03.2023r.
Temat: Żaglowóz
Sprawdzanie, jak siła wiatru wpływa na ruch.
Szukanie odpowiedzi na pytanie: czy żaglowóz może żeglować pod wiatr?

4.04.2023r.
Temat:Kulka w kieszonce
Budowa gry stołowej, projektowanie mechanizmu uderzającego kulkę pod różnymi kątami.

05.04.2023 - Uczniowie klasy 1 B, w ramach programu edukacyjnego „Laboratoria Przyszłości” – testowały roboty Genibot.Podczas zajęć dzieci  losowały GenoNota układały karty do kodowania, następnie zaczytywały je robotem, w ten sposób zmieniając barwę diod robota i wprowadzają go w ruch.

Robot potrafi poruszać się w różnych kierunkach,  mówić, wygrywać dźwięki, a nawet liczyć po angielsku. Uczy dzieci poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija myślenie logiczne i wyobraźnię. Spotkanie z GeniBotem sprawiło dzieciom ogromną radość, każdy chciał wypróbować i zobaczyć możliwości robota. To nasze pierwsze spotkanie z GeniBotem, ale na pewno nie ostatnie.

Klasa 2a - 28. 02. 2023 r.

Pracując z klasą nauczyciele bazowali na scenariuszach proponowanych praz LEGO education (https://education.lego.com/pl-pl/lessons/bricq-motion-prime/ski-slope#przygotuj-si%C4%99). Uczniowie pracowali w grupach z klockami LEGO BricQ Motion Prime “Fizyka sportu”.Uczniowie wykorzystywali umiejętności przeprowadzania badań naukowych, podając dowody na zmianę ruchu ciała z uwzględnieniem siły i masy. Podczas projektowania, opracowywania i optymalizowania rozwiązań dotyczących zderzenia dwóch ciał będą stosować trzy zasady dynamiki Newtona. W trakcie zajęć wzmocnili umiejętności komunikacji poprzez wspólne dyskusje oraz prezentowanie i analizowanie swoich rozwiązań.

Z nauką po zwycięstwo - 2 lutego 2023
Temat: Samochód wyścigowy.
Badamy szybkość poruszania się samochodów wyścigowych.

Trening czyni mistrza -  3 marca 2023
Temat: Rzut wolny do kosza.
Badamy ruch piłki koszykowej podczas rzutu za 3 punkty.
Pytanie: Czy potrafisz za każdym razem trafić idealnie do kosza.

Z nauką po zwycięstwo - 17 marca 2023
Temat: Bobsleje.
Mierzymy odległość i szybkość zjazdu.

Zajęcia z wykorzystaniem mikrokontrolerów - 11.01.2023 r.

Tworzenie scenki językowej na temat wiadomości ze świata - 7.12.2022 r.

Tworzenie scenki językowej na temat pogody - 12.12.2022 r.

Programowanie robota Abilix - Jaszczurka - 1.02.2023 r.

Programowanie robota Abilix - Jaszczurka - 8.02.2023 r.

Budowa motocykla Abilix i rampy. 21.03.2023 r.

Film: 20230314_162247.mp4

21.03.2023

Uczniowie klasy1b, w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, korzystając z klocków Lego budowali wg instrukcji następnie wymyślali i tworzyli własne budowle Dzieci rozwijały motorykę małą, ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową, uczyły się współdziałania, ćwiczyły cierpliwość, trenowały koncentrację, rozwiązywały problemy, a także rozwijały wyobraźnię przestrzenną. Wszystkich zachwycała różnorodność klocków. Okazało się , że z klocków Lego można zrobić praktycznie wszystko, ponieważ konstruktorzy zadbali o stworzenie wielu ciekawych i interaktywnych rozwiązań. Klocki Lego można wprawić w ruch, połączyć z aplikacją mobilną, lub użyć jako innowacyjne narzędzie do nauki programowania. Układanie klocków to wspaniała rozrywka i zabawa z wyobraźnią.

Rytm w budownictwie. W kinie. 10.02.2023 r.
Wykorzystanie elementów świecących. Sala kinowa.

Na boisku szkolnym. Rzuty piłką do bramki. 24.02.2023 r.
Badamy celność rzutów.
Pytanie: Czy potrafisz za każdym razem trafić idealnie do bramki.

Pojazdy. Badanie prędkości samochodów. 16.03. 2023 r.

Budowa Wielkiej Stopy 29.03.2023 r.

19.04.2023 - Na zajęciach rewalidacyjnych odbyły się lekcje z wykorzystaniem klocków Lego. Zestawy LEGO Education . Dzięki połączeniu kolorowych klocków LEGO, prostego w użyciu sprzętu i oprogramowania dzieci bardzo aktywnie angażują się w te zajęcia , by rozwijać umiejętności poprzez twórczy budowie z klocków. To idealny zestaw do nauki, który daje wiele możliwości tworzenia.

W świecie figurek - 9.01.2023 r.