Szkolny Klub Wolontariusza

Marzycielska Poczta

Drodzy Uczniowie!

W naszej szkole od dłuższego czasu działa specjalna korespondencja z dziećmi, które mieszkają w innych miastach, na terenie Polski. Tą specjalną korespondencją jest „Marzycielska Poczta”, dzięki której możemy się kontaktować z dziećmi niepełnosprawnymi poprzez pisanie do nich tradycyjnych listów i kartek. Każdy napisany przez uczniów naszej szkoły list dostarcza tym dzieciom wiele radości. Poprzez tę akcję pomagamy chorym dzieciom i ich rodzicom. Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają.

Wiele  dzieci większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a „Marzycielska Poczta” pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu.

Na pewno przyszedł Wam do głowy pomysł, jak się przyłączyć do tej akcji? Już informujemy, jak zrobić pierwszy krok. Na początku wybieracie sobie dziecko, spośród osób, których profile umieściliśmy w tej zakładce. Następnie sięgacie po kartkę papieru i po coś do pisania i zabieracie się do napisania listu. Możecie w nim napisać o swoich zainteresowaniach, marzeniach, o rodzinie, przyjaciołach lub po prostu opisujecie swój dzień, czy wakacje. Mile widziane są też laurki. Kiedy macie już gotowy list, czy kartkę to wkładacie go do koperty, adresujecie i zanosicie p. Monice Burzyńskiej, p. Marcie Mitoraj albo p. Monice Geisler, a któraś z pań wysyła ten list lub kartę wybranemu przez Was dziecku. Można napisać list do większej ilości dzieci.  Dzieci bardzo się też cieszą z kartek urodzinowych, więc może warto sprawdzić kiedy mają urodziny i coś dla nich narysować  czy napisać życzenia, aby rozjaśnić ich buzie uśmiechem?:)

Przedstawiamy profile dzieci, z którymi mamy stały kontakt: profile_marzycielskap.docx

Więcej informacji na temat Marzycielskiej Poczty znajdziecie na stronie internetowej

www.marzycielskapoczta.pl