Kącik kulinarny

Klasa 6d - Ciasto Kinder Country

Ciasto Kinder Country (bez pieczenia)

Składniki:
- 350ml śmietanki słodkiej 30%
- 250g serka mascarpone
- 250g herbatników
- 2 białe czekolady
- 2 mleczne czekolady
- 3 szklanki płatków Nestle Kangus + garść na wierzch

Przygotowanie:

1. Białe czekolady roztopić w kąpieli wodnej, ostudzić. 200 ml śmietany ubić na sztywno, dodać serek mascarpone, zmiksować na wolnych obrotach dolewając powoli ostudzoną białą czekoladę. Wsypać 3 szklanki płatków Nestle Kangus i wymieszać łyżką.

2. W kąpieli wodnej roztopić czekolady mleczne, ostudzić. Resztę śmietany (150ml) ubić na sztywno, dodać do ostudzonej mlecznej czekolady i wymieszać aż składniki się połączą.

3. Formę do pieczenia wyłożyć papierem do pieczenia, ułożyć herbatniki jeden koło drugiego, wlać jasną masę, wyrównać, ponownie wyłożyć herbatnikami i wylać masę ciemną. Wierzch posypać garścią Kangusów, wstawić do lodówki na około 2 godziny.

Smacznego!