Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach

 

Nawigacja

 • Zapraszamy do udziału

  „Jestem POLAKIEM”

  międzyszkolny konkurs plastyczno -literacki

  dla klas I-III

  Szczeguły w zakładce Konkursy i akcje.

 • Relacja z XVIII Jesiennego Rajdu w Brennej

  W sobotę 3 października 2015r. członkowie szkolnego koła SKKT pojechali autokarem w Beskid Śląski na XVIII Jesienny Rajd pieszy do Brennej. Organizatorem Rajdu było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Tychy, a patronat objął sam Prezydent Miasta. Wyjechaliśmy z Tychów o 7:45 (zbiórka przy Urzędzie Miasta), a o 9:00 byliśmy w Jaworzu Nałęże. Tam wszyscy uczestnicy Zlotu ok. 240 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych (tyskich i powiatu bieruńsko-lędzińskiego) wyruszyło pod opieką przewodników na szlaki turystyczne, aby dotrzeć do Ośrodka Kolonijno-Wypoczynkowego Hucuł.

  Nasze koło reprezentowało sześciu uczniów: Małgosia Michalska, Natalia Rybacka, Paulina Pająk  SP 22 oraz gimnazjaliści – Edyta Rutkowska, Wiktoria Cieślar i Szymon Polczyk. Na mecie w Brennej tradycyjnie już zaprezentowaliśmy swoją gotowość prezesowi PTTK panu Kazimierzowi Okońskiemu tj. weszliśmy „z pompą” – nowy baner koła, wykazaliśmy się przygotowaniem do Rajdu (posiadanie odpowiednich map, kompasów, apteczki, legitymacji szkolnych i PTTK, prezentacja w kamizelkach z programu „Rowerem do zdrowia”, odśpiewaniem hymnu naszego koła itp.). Potem odbyły się dwa konkursy – wiedzy krajoznawczej o Beskidzie Śląskim i pierwszej pomocy. Do każdego z nich przystąpiły drużyny trzyosobowe. Było mnóstwo różnych nagród rzeczowych, głównie sprzęt sportowy.

  Wyniki konkursów były owocne dla nas, a w klasyfikacji generalnej udało nam się zdobyć I miejsce w Rajdzie. Otrzymaliśmy piękny puchar, dyplom zbiorowy, a każdy uczestnik otrzymał dyplom indywidualny i wiele sportowych nagród. Towarzyszyła nam Piękna Złota Polska Jesień,  świetne humory i miła atmosfera. Piekliśmy kiełbaski na ognisku i odpoczywaliśmy po trudach zdobywania wzniesień. Do Tychów wróciliśmy ok.18 trochę zmęczeni, ale w świetnych nastrojach. 

  Impreza była zorganizowana przez p. Prezesa PTTK w Tychach K. Okońskiego i v-ce Prezesa komandora Marka Broda. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Rajdu oraz przewodnikom turystyki, którzy bezpiecznie prowadzili nas szlakami i nie tylko... Planujemy wybrać się w kwietniu na Rajd Wiosenny – nie wiemy dokąd, ale wybieramy się…  Album fotograficzny

  Wyniki Rajdu

  I miejsce w klasyfikacji generalnej (puchar, dyplomy, nagrody rzeczowe – sprzęt sportowy):  SP 22 Małgosia Michalska, Natalia Rybacka i Paulina Pająk,  absolwenci - Wiktoria Cieślar, Edyta Rutkowska, Szymon Polczyk.

  Konkurs wiedzy o Beskidzie Śląskim I miejsce: Natalia Rybacka, Paulina Pająk – SP 22 i Szymon Polczyk – gimnazjum.

   

  “Rowerem do zdrowia”

  taki program znamy

  Każdy członek koła

  wie, że mu podoła.

   

  Koło, koło jest wesoło  

  żegnamy się dziś ze szkołą        

  Do Brennej się wybieramy -

  wpis w książeczce mamy.    

  Z turystycznym pozdrowieniem opiekun SKKT L. Bratek

   

 • Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, hasła i obietnice przedwyborcze…więcej...

  Album fotograficzny

 • Rodzinne warsztaty „Filcowa jesień…” 

  Drodzy Rodzice/Opiekunowie mamy zaszczyt zaprosić Państwa na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty rodzinne, więcej...

   

 • RODZINNY konkurs recytatorski

   Pragniemy zaprosić rodziny uczniów klas I do udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu, jakim jest wspólna nauka wybranych wierszy WIĘCEJ...

 • Szanowni Państwo!

  Rozpoczęliśmy kolejny rok działalności szkolnego KLUBU MAŁYCH WOLONTARIUSZY w ramach ogólnopolskiego programu społecznego „Mały Wolontariat”, który ma uczyć dzieci wrażliwości społecznej, pomagania innym oraz odpowiedzialności za otaczający nas świat. Więcej...

 • Jak co roku nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej

  „Szkoło Pomóż i Ty”jak?

  Więcej informacji znajdziesz tutaj...

 • Relacja z Europejskiego Dnia Bez Samochodu

  We wtorek 22 września 2015r. obchodzony był Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji w Tychach po raz jedenasty odbyły się imprezy zachęcające do pozostawienia samochodu i skorzystania z innych ekologicznych form transportu.

  Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców aglomeracji do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście .

  W ramach tegorocznych obchodów organizatorzy: Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY, MZK Tychy oraz Urząd Miasta Tychy wraz z partnerami przygotowali szereg atrakcji wśród nich między innymi parada rowerzystów ulicami miasta Tychy (Tyska Masa Krytyczna), na której dla uczestników przygotowano opaski odblaskowe, przejażdżkę zabytkowym autobusem marki IKARUS, wystawę historii komunikacji w Tychach. Każdy z uczestników eventu komunikacyjnego otrzymał również okolicznościowy bilet, nie zabrakło również pamiątkowej pieczątki do naszych książeczek.

  Pierwsza atrakcja jest doskonale znana rowerzystom, Masy Krytyczne – czyli przejazdy rowerowe ulicami miasta odbywają się w Tychach regularnie. Tegoroczna wystartowała o godz. 15:00 z Dworca PKP w Tychach. W imprezie wzięli udział członkowie szkolnego koła SKKT pod opieką p. K. Okońskiego i p. L. Bratek. Jeden z naszych wychowanków Szymon Polczyk aktywnie współorganizował przejazd rowerzystów ulicami miasta – zabezpieczanie w czasie trwanie Masy Krytycznej, z czego jesteśmy bardzo dumni.

  Event komunikacyjny odbył się w Tychach na Dworcu PKP. Na miejscu czekały na uczestników m.in. miasteczko komunikacyjne z historią komunikacji miejskiej w Tychach. Podczas trwania imprezy kursowała specjalna bezpłatna linia autobusowa zapewniająca dojazd na imprezę. Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby i Radnego Miasta Tychy Michał Kasperczyka.

   

            Z turystyczno-ekologicznym pozdrowieniem L. Bratek

 • 4 września 2015r. po raz siódmy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w GRZE MIEJSKIEJ organizowanej przez  Muzeum Miejskie w Tychach, Klub „Wilkowyje” Miejskiego Centrum Kultury oraz parafia Matki Bożej Królowej Aniołów w Tychach-Wilkowyjach.  

   

   

  Uczestnicy tegorocznej gry  podążali Śladami wilka”. W tym roku  grupy  miały do wykonania zadania na terenie Wilkowyj. Zadania  sprawdzały orientację w terenie, umiejętność opisywania budynków, dostrzegania detali architektonicznych, wszystkie zadania   wymagały od uczestników uruchomienia wyobraźni.

  Głównym celem gry było  zachęcenie uczniów do poznawania historii Tychów, ciekawych miejsc na terenie miasta (m.in. Skwer Magdziorza, Wilczy Kąt,szkoła, kościół, zabytkowe zabudowania Browaru Obywatelskiego) i osób, które odegrały dla Wilkowyj i Tychów ważną rolę. Album fotograficzny

 • ZOSTAŃ SUPERBOHATEREM!

   

   Weź udział  w kolejnej edycji lokalnej akcji zbierania kasztanów i żołędzi dla zwierząt – przyjedzie po nie leśnik, by zimą móc dożywiać leśne zwierzęta…  

   

  TY również możesz stać się

  SUPERBOHATEREM dla zwierząt!!!

   

   Podczas jesiennych spacerów zbieraj kasztany i żołędzie.


  Zachęć do akcji rodziców, dziadków i kolegów.   Powiedz o niej sąsiadom i każdemu kogo znasz.   

             Zebrane kasztany i żołędzie prosimy przynosić do Szkoły Podstawowej nr 22 ul. Harcerska 25, Tychy
  - tu odbiorą je leśnicy (Leśnictwo Świerczyniec. Nadleśnictwo Kobiór).

   

  AKCJA TRWA:

  Od 15.09.2015r. do 15.10.2015r.

   

  Wasze zbiory ze względów organizacyjnych przynoście do hallu głównego obok świetlicy szkolnej codziennie
  od 7:00 do 8:00, od 16:00 do 16:30

  oraz na przerwach obiadowych:
  11:30 – 11:55, 12:40 – 13:05.

   

  Organizatorzy: szkolny KLUB MAŁEGO WOLONTARIUSZA z opiekunami oraz Samorząd Uczniowski z opiekunami przy Szkole Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach (ul. Harcerska 25). 

                  

 • Ptaki wśród nas…

   W związku ze zbliżającym się EUROPEJSKIMI DNIAMI PTAKÓW zapraszamy Was do wyjścia ze swoimi rodzinami na obserwacje ptaków, które żyją w naszym mieście. Tych, które możemy zobaczyć każdego dnia, ale i tych, aby które zobaczyć, należy włożyć więcej wysiłku.

  Ogłaszamy RODZINNY SZKOLNY KONKURS ILUSTRATORSKO –INFORMACYJNY powiązany z wiedzą na temat obserwowanych przez was ptaków.

   I.Cele konkursu:

  1. Pogłębienie wiedzy przyrodniczej.

  2. Rozwijanie zdolności plastycznych.

  II. Organizator:

  1.      Marta Mitoraj

  2.      Monika Burzyńska

   Regulamin szkolnego konkursu plastycznego

  Uczestnicy konkursu: uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami (Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach)

  Warunki przystąpienia do Konkursu:  Zadanie konkursowe:

  1.      Wykonanie dowolną techniką plastyczną – obserwowanego przez Was i Waszą rodzinę ptaka. Technika plastyczna dowolna:  np. rysunek kredką, collage, wydzieranka – do wyboru przez uczestnika konkursu.

  2.      Stworzenie 1 strony encyklopedycznej z informacjami o obserwowanym ptaku, ciekawostkami na jego temat, ozdobną grafiką itp. oraz umieszczoną pracą przedstawiającą go. Tak, aby Wasze prace w efekcie były encyklopedią na temat ptaków w naszym mieście. Prace –„stronę z encyklopedii” może tworzyć cała rodzina na „konto” ucznia z naszej szkoły.

  3.      Format pracy: A4

  4.      Każda praca powinna zawierać: imię, nazwisko autora, wiek, klasa

  5.      Obowiązuje pisemna zgoda rodziców na udział w konkursie.

  6.      Zgłoszenia przyjmowane są do 2.10.2015r.

  7.      Ocena prezentacji: Jury ocenia technikę wykonania, kreatywność. Jury powołane przez Organizatora wybierze i nagrodzi najlepsze prace.

  Karty zgłoszenia do konkursu plastycznego „Ptaki wśród nas” będą przyjmowane przez organizatorów konkursu: świetlica szkolna: Marta Mitoraj, Monika Burzyńska do 2.10.2015 roku. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować do organizatorów. 

 • Promocja SKKT przy SP 22 w Tychach

  Ukazał się 368 numer Informatora Komisji Turystyki Kolarskiej ZGPTTK (dwumiesięcznik), w którym zamieszczono pięć artykułów – sprawozdań z różnych naszych akcji: 

  1.      Wycieczka do „Żubrowiska” w Pszczynie (21.06.2015r.)

  2.      Święto roweru (16.06.2015r.)

  3.      Wycieczka do Gostyni „Bitwa Wyrska” (23.05.2015r.)

  4.      III Szkolny Rajd Rowerowy (22.05.2015r.)

  5.      Święto Polskiej Niezapominajki 15.05.2015r.)

  Obok relacji są również zdjęcia. Informator jest włączony do szkolnej kroniki SKKT. Autorką wszystkich artykułów i zdjęć jest p. Leokadia Bratek.

 • Relacja z wycieczki rowerowej SKKT do Gostyni

  W sobotę 12 września byliśmy na wycieczce rowerowej w Gostyni. Wycieczka była włączeniem się do XVII Rajdu Kolarskiego Szlakami Obrońców Śląska w rocznicę wydarzeń września 1939r. Spotkaliśmy się przed szkołą o godzinie 9:00. Na zbiórkę wstawiło się 10 członków koła w tym dwoje rodziców, nie licząc tradycyjnie opiekunów p. L. Bratek i p. K. Okońskiego. Byli to: nowicjusze – Igor Ziobro i Krzysiu Wawer, Małgosia Michalska, Natalia Rybacka, Paulina Pająk, Szymon Polczyk, pani Ewa Rybacka, pan Adam Pająk. Wyjechaliśmy o 9.15 pod przywództwem p. prezesa K. Okońskiego, który tradycyjnie przygotował trasę przejazdu oraz przypomniał regulamin wycieczki rowerowej. Na miejscu tzn. w Gostyni przy pomniku poległych żołnierzy września 1939 byliśmy tuż po 10. Tu zastaliśmy wielu kolarzy z innych klubów turystyki kolarskiej, którzy powitali nas bardzo entuzjastycznie.  Następnie miały miejsce różne konkursy sprawnościowe dla wszystkich uczestników zlotu. Podbiliśmy nasze książeczki kolarskie (kolejne punkty do zdobywania odznak), otrzymaliśmy dyplom uczestnictwa dla SKKT i rekreacyjnie spędziliśmy ok. 2 godzin. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie bunkra „Sowiniec” pod opieką pana przewodnika. To, co usłyszeliśmy okazało się „prawdziwą ucztą” dla zainteresowanych historią drugiej wojny światowej. Podczas wycieczki do Bierunia z naszych funduszy ze zbiórki surowców wtórnych (makulatury) kupiliśmy dla wszystkich uczestników lody. Na tej wyprawie mogliśmy opłacić sobie wstęp do bunkra. W dobrych nastrojach, przy sprzyjającej pogodzie spokojnie wróciliśmy do szkoły. Mamy parę ciekawych zdjęć…Album fotograficzny

  Do miłego zobaczenia, z turystycznym pozdrowieniem L. Bratek

 • INFORMACJA

  Rada Rodziców informuje, że w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie szkoły ubezpieczeni będą w PZU. Składka roczna wynosi 42 zł i należy ją wpłacić wychowawcy klasy do dnia 10 października 2015. Warunki ubezpieczenia są takie same jak w ubiegłym roku. Szczegóły znajdą Państwo w zakładce DLA RODZICÓW.

 • SZANOWNI RODZICE!

         Dyrektor Szkoły informuje, że uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016 rozpocznie się w dniu 1 września 2015 roku wg następującego harmonogramu:

  klasy 1    – godz. 11 00     (sala gimnastyczna)

  klasy 2 – 3        – godz. 10 00      (sale lekcyjne)

  klasy 4 – 6        – godz. 9 00       (sale lekcyjne)


 • Relacje z wakacyjnych wycieczek i innych imprez o charakterze turystyczno-kolarskich SKKT

  W czasie tegorocznych wakacji w ramach programu „Rowerem do Zdrowia” odbyły się 4 wycieczek rowerowych. Tuż po zakończeniu roku szkolnego 27.06.2015r. nasze koło działające przy PTTK-u promowało się podczas Tyskich Dni. Miejscem promowania był Park Miejski   przy pomniku Walki i Pracy. Na tę okoliczność przygotowaliśmy nasz reprezentacyjny baner, proporzec, książeczki  kolarskie, gadżety i inne drobiazgi związane z naszą działalnością. Członkowie dyżurujący przy stoisku: Szymon Polczyk, L. Bratek i K. Okoński ubrani w kamizelki z firmującym nasze koło udzielali różnych informacji związanych z turystyką kolarską.  W lipcu pan Kazimierz uczestniczył w Rajdzie dookoła Polski – pokonał odcinek drogi od Białegostoku do Przemyśla, a następnie wziął udział w wycieczek międzynarodowym zlocie  na Ukrainie i dlatego nie odbyły się wycieczki SKKT.

  09.08.2015r.. pan K. Okoński jako prezes Tyskiego PTTK brał udział w oficjalnym rozpoczęciu Ogólnopolskiego 46 Zlotu Turystyki Kolarskiej w Pszczynie-Łące. Często dojeżdżał tam z Tychów i czynnie uczestniczył w wycieczkach zlotu. Na zakończenie imprezy 14.08.2015r. prezes PTTK-u w Pszczynie poprosił nas: p. K. Okoński, L. Bratek, p. M. Broda o przeprowadzenie różnych konkurencji turystyczno-kolarskich dla wszystkich biorących udział w zlocie. Były to: jazda żółwia, jazda z przeszkodami, rzut oponami, wiedza turystyczno-kolarska regionu. Zdobywcom pięciu pierwszych miejsc w każdej kategorii wręczono nagrody na Rynku w Pszczynie podczas zakończenia tej ciekawej imprezy.

              We wtorek 18.08.15r. pojechaliśmy na pierwszą wycieczkę rowerową w czasie wakacji do Parku Paprocany. Zaproszenie skierowałam do wszystkich członków SKKT, zwłaszcza do deklarujących się na nowych członków- uczniów ubiegłorocznych klas czwartych (14 osób). Na spotkanie przy szkole przybyły Małgosia Michalska i Natalia Rybacka. Podziwialiśmy uroki promenady z Zameczkiem w Promnicach i ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną „Dolina Gostyni” . 21.08.15r. pojechaliśmy w kierunku Wyr i Gostyni. Na zbiórkę wstawili się: Natalia R., Paulina Pająk z tatą p. Adamem i opiekunowie grupy p. K. Okoński i p. L. Bratek. W słonecznej pogodzie przemierzyliśmy szlak rowerowy do Gostyni pod pomnik bohaterów drugiej wojny światowej. Otrzymaliśmy od pana Okońskiego wpisy do książeczek, w których zbieramy punkty na odznaki turystyczne.

  W piątek 28.08.2015r. pojechaliśmy do Bierunia. Na zaproszenie odpowiedziało 6 osób. Szlak wiódł przez Paprocany, Cielmice, Świerczyniec, ERG, Bieruń, Tu zwiedziliśmy kościółek św. Walentego, Bartłomieja, Rynek z Ratuszem. Na Rynku podziwialiśmy rzeźbę Utopca i pomnik ku pamięci poległych w czasie II wojny światowej. W drodze powrotnej jechaliśmy koło Mleczarni „Danon”, Oczyszczalni ścieków, Wysypiska, strefą przemysłową do Tychów. Młody narybek nie pojawił się w ogóle!!! Można liczyć na „starą” ekipę!

  Wszystkie wyprawy miały dobrą obsadę tj. od 3 do 7 obecnych uczniów oraz 3-4 dorosłych osób w tym opiekunowie SKKT. Podziwialiśmy walory przyrodniczo-krajobrazowe okolicy, miejsca historyczne, zabytki, ale przede wszystkim wspólnie miło i rekreacyjnie spędziliśmy dany nam czas wakacji. Album fotograficzny

         Z turystycznym  pozdrowieniem L. Bratek

 • Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach będzie uczestniczyć w dniach 1.09.2015 - 31.08.2017 w międzynarodowym projekcie "Help me to understand" w ramach programu Erasmus +. Nasza placówka będzie współpracowała ze szkołą hiszpańską, grecką oraz słowacką. Projekt uwzględnia wizyty uczniów we wszystkich krajach biorących udział w projekcie oraz szereg aktywności podnoszących jakość nauczania, motywację dzieci do zdobywania wiedzy i dzielenia się nią z rówieśnikami z zagranicy. Poza wizytami w krajach partnerskich, uczniowie i nauczyciele będą się bowiem dzielić efektami swojej pracy na wspólnej dla całego projektu stronie internetowej.
  ​W ramach projektu uczniowie wykonają m. in. projekt loga i maskotki projektu, nagrają film o swojej szkole, stworzą ulotkę o swoim mieście, plakat i reklamę swojego kraju, wykonają książkę o krajach europejskich, przygotują ulubione dania swoich zagranicznych rówieśników zgodnie z przesłanymi przez nich recepturami, podążą śladami Napoleona, poznają tradycyjne legendy krajów partnerskich oraz wezmą udział w wielu innych atrakcyjnych aktywnościach.
   
   

   

 • Miejskie zakończenie roku szkolnego

  26 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas szóstych. Udział w tym ważnym wydarzeniu wzięła Pani Daria Szczepańska piastująca funkcję Zastępcy Prezydenta ds. Społecznych.

  Podczas akademii najlepszym uczniom wręczono świadectwa z wyróżnieniem, a rodzicom listy pochwalne. Absolwentką Roku 2014/2015 została Marta Wilczak.

  Dyrektor Szkoły Pani mgr Aldona Iwaniuk ze wzruszeniem pożegnała absolwentów słowami: „Wyruszacie w świat z dobrego miejsca, które dało wam skrzydła. Czuję radość, bo będziecie doskonalić dalej swoje talenty, ale i smutek, bo zżyliśmy się bardzo przez te sześć lat”.

  Wszystkim absolwentom Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.

strona: