Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach

 

Nawigacja

 •  

  MALAYSIA – TRULY ASIA

   

  W dniach 23-27 marca nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w programie Global Citizen Schools, AIESEC Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Tym razem gościliśmy wolontariusza z Malezji – Alistaira. Alistair  przez cały tydzień prowadził lekcje dotyczące swojego kraju.

  Dzięki temu wydarzeniu uczniowie poznali wiele informacji o Malezji oraz mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim.

  Poza zajęciami w szkole nasz gość miał okazję zobaczyć najciekawsze miejsca w Tychach, np.: Jezioro Paprocany, plac Baczyńskiego, Rynek oraz okolice Urzędu Miasta. Zwiedził również Tyski Browar oraz zobaczył ciekawą wystawę o Tychach w Muzeum Miejskim. Wszystko bardzo mu się podobało. W sobotę miał okazję zobaczyć Zameczek Myśliwski w Promnicach oraz Pszczynę. W niedzielę natomiast zwiedził Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz centrum miasta Oświęcim. Album fotograficzny

   

   

 •  

 • „Mój anioł na Ziemi…”

  międzyszkolnykonkurs literacko -ilustratorski dla klas III

  Więcej informacji tutaj...

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

           W czwartek 22 stycznia 2015 r. w klasie II a odbyła się radosna uroczystość związana z Dniem Babci i Dniem Dziadka.

           W tym dniu uczniowie zaprosili swoje babcie i dziadków. Dzieci zaprezentowały przygotowany przez siebie występ – recytowały wiersze i śpiewały piosenki o babci i dziadku oraz te piosenki, których nauczyły się w klasie pierwszej i drugiej. Zaproszeni goście otrzymali wykonane przez ich wnuki prezenty – broszki i krawaciki. Był również czas na pamiątkowe zdjęcia i wspólne oglądanie sali lekcyjnej, w której uczą się dzieci oraz oglądanie wystawy prac plastycznych.

           W czasie uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka panowała radosna atmosfera, nie zabrakło też wzruszających momentów.Album fotograficzny

   

 • Szanowni Rodzice!
  Drodzy Uczniowie!

  Informujemy, że aukcja laleczek wykonanych przez Was w ramach projektu

  odbędzie się w środę 28 stycznia 2015 roku

  o godzinie 16.30 w szkolnej stołówce.

  Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup szczepionek dla dzieci
  z Sudanu Południowego.

  Serdecznie zapraszamy!

  koordynator Dagmara Wilczak


   

 • Relacja z uroczystego spotkania SKKT przy PTTK w Tychach z 16 stycznia 2015r.

  16 stycznia odbyło się uroczyste spotkanie członków SKKT i sympatyków koła, na którym podsumowano pracę za 2014rok.   Wśród zaproszonych gości byli: prezes PTTK w Tychach Kazimierz Okoński,  wice prezes Marek Broda i pani sekretarz Jolanta Jaromin. Prezes SKKT Mateusz Michalski odczytał sprawozdanie więcej...


   

 • I miejsce w „Grze miejskiej”!

  5 grudnia 2014 r. w Muzeum Miejskim w Tychach odbyło się podsumowanie VI Gry Miejskiej, która przebiegała pod hasłem „Odkrywamy Tychy na nowo”.

  W zabawie udział wzięły 104 osoby z 13 tyskich szkół. Uczestnicy mieli do wykonania zadania na terenie osiedli B, C i D oraz w dzielnicy Stare Tychy. Uczniowie i nauczyciele musieli wykazać się wiedzą o Tychach, orientacją w terenie, umiejętnością opisywania budynków i dostrzegania detali architektonicznych.  

  Jesteśmy dumni z uczniów naszej szkoły, którzy zdobyli I miejsce w mieście!!!

  Uczestnicy „Gry miejskiej” to uczniowie VI a i VI c:

  1.      Patryk Dzięcioł

  2.     Walentyna Grabowska

  3.     Karolina Nowok

  4.     Jakub Skapczyk

  5.     Aleksandra Sowula

  6.     Józef Surdel

  7.     Mikołaj Sczepaniak

  8.     Marta Wilczak

  oraz nauczyciele: Teresa Gontarczyk oraz Dagmara Wilczak

   

   

 • 16.12.2014r w SP nr 35 odbył się XI Miejski Konkurs Śpiewania Kolęd i Pastorałek Klas Integracyjnych pt " Wśród nocnej ciszy". Naszą szkołę reprezentowała klasa 1f-wychowawca Wiesława Szynawa i klasa 3a- wychowawca Joanna Tarasiuk. Klasa 1f wywalczyła a właściwie wyśpiewała I miejsce prezentując pastorałkę pt " Dzyń, dzyń Mikołaju Święty". Drużyna z klasy1f: Zuzia Domżał, Agata Milotta, Malwina Spek, Hania Ferdyniok, Michał Siegień.


  Wszystkim gratulujemy!

 • Wyniki Miejskiego Konkursu Plastycznego dla klas I-III pt. „Górnicze skarby", który odbył się w grudniu 2014r. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Wiesława Szynawa, Elżbieta Ryba.

  CELE KONKURSU:

  - pielęgnowanie tradycji związanych z obchodami „Dnia Górnika”

  - poznanie i uszanowanie ciężkiej pracy górników

  - poznanie historii, tradycji i legend górniczych

  Klasy 1

  1miejsce Artur Włodarski SP-35

  2 miejsce Zuzanna Kopczyńska SP 22, Zosia Oleksik -SP- 22

  3.miejsce Jakub Małek- SP-6, Oliwia Kowalska- SP-36

  Wyróżnienia:

  Zosia Bałazy SP-22

  Jakub Bastek SP-22

  Wiktoria Cholewa-SP-35

  Magdalena Florkiewicz-SP-22

  Wiktoria Lewicka SP- 22

  Hanna Miernik SP-22

  Emilka Przecherka SP-36

  Zuzanna Żegleń SP-36

  Magdalena Florkiewicz SP-22

  KLASY 2

  1m Miłosz Barański SP-11

  2m Natalia Rewaj SP-22, Monika Ferdyniok SP-22

  3 m Błażej Maślorz-SP-22, Sabina Dyrda SP-11

  Wyróżnienia:

  Jadwiga Ćwikowska SP-22

  Julia Mleczyńska SP-11

  Zuzanna Niespodziańska SP-22

  Nicola Stalmach SP-22

  KLASY 3

  1 m Wiktoria Cieślar SP-6

  2m Zosia Surdel SP-22, Partryk Rypuła SP-22

  3m Weronika Kołodziej SP-22

  Wyróżnienia:

  Helena Drzazga SP-22

  Julia Mzyk SP-22

  Przemysław Piecha SP-6

  Dominik Wałkowicz SP-6

  Na konkurs wpłynęły 132 prace, w konkursie wzięły udział następujące szkoły: SP-6, SP-11, SP-22,

  SP-35, SP-36.

  Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do następnej edycji konkursu plastycznego za rok. Album fotograficzny

   

   

 • Zapraszamy do udziału w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PRZYRODNICZO – FOTOGRAFICZNY „UCHWYCIĆ WIATR”, którego oganizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Rafała Pomorskiego w Tychach. Więcej informacji tutaj...

   

   

  Or

 •    WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

   

  Zapraszamy już po raz trzeci wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w projekcie „Wszystkie Kolory Świata organizowanym przez UNICEF.

   

  W ramach akcji prosimy o uszycie szmacianej laleczki, symbolu pomocy, którą chcemy nieść biednym dzieciom w Sudanie Południowym. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci.

  Pokażmy wspólnie, że pomaganie jest nie tylko pożyteczne, ale może być także wspólną rodzinną przyjemnością.

  Na laleczki czekamy do 20 stycznia 2015 roku.

    

    Dyrektor Szkoły Aldona Iwaniuk

          koordynator akcji Dagmara Wilczak

 • Dyrektor Szkoły wraz z nauczycielami –wychowawcami świetlicy szkolnej zaprasza wszystkich uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej wraz z rodzinami na coroczny bal karnawałowy BAJKOLANDIA 

  20 STYCZNIA
  od godziny 16:30
  w jadalni szkolnej
  Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisywanie rodzin w świetlicy szkolnej, zapisy do 16 stycznia. W czasie trwania balu rodzice/opiekunowie odpowiadają za życie i zdrowie dzieci,  z którymi przyjdą. Wychowawcy świetlicy pełnią w tym czasie role organizacyjne.

  Zapraszamy serdecznie!

 • Relacja z wycieczki do Bielska Białej członków koła SKKT

   

  13 grudnia 2014r. członkowie koła SKKT pojechali na ostatnią w tym roku kalendarzowym wycieczkę busem do Bielska Białej, w ramach realizacji programu    „Szlakiem zabytków techniki”. W liczbie 16 uczniów, z przewodnikiem kwalifikowanym i prezesem PTTK panem Kazimierzem Okońskim  wyruszyliśmy na trasę o  godzinie 9:30.

  Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Techniki i Włókiennictwa – „śląskiego Manchesteru”, budynek dawnej fabryki Buttnera z kolekcją maszyn włókienniczych, poligraficznych oraz narzędzi, maszyn i urządzeń gospodarstwa domowego. W muzeum widzieliśmy także ekspozycję małego fiata 126. Całość mieści się w kilku wielkich halach, które są bardzo starannie utrzymane. Pokazano nam 15 minutowy film ukazujący współczesny proces pozyskiwania surowca na włókno, a następnie kolejne etapy jego obróbki, aż po wytworzenie produktu końcowego czyli tkaniny/materiału.

  Drugim etapem był Zamek książąt Sułkowskich. Wśród eksponatów były m.in. zabytkowe meble, obrazy, stroje, dokumenty i stare fotografie. Na zamku na wyremontowanym wewnętrznym dziedzińcu mają miejsce koncerty muzyki poważnej. Obecnie są tam zorganizowane dwie wystawy okolicznościowe:  jedna poświęcona rodzinie książąt Sułkowskich i druga malarstwa współczesnego.

  Trzecim miejscem odwiedzonym przez nas był odremontowany budynek dworcowy ważnej stacji węzłowej w Bielsku z lat 1889-90, zaprojektowany w stylu historyzmu przez Carla Schulza. Korpus główny ceglany, od strony peronów – wiata na żeliwnych kolumnach

  Z powodów czasowych nie zdążyliśmy zwiedzić starówki miasta, ale główne założone cele zostały zrealizowane. Zdobyliśmy następne ważne i cenne punkty do naszych książeczek, które dają nam możliwość zdobywania odznak turystycznych. Około 16 wróciliśmy do Tychów.

  Dziękuję wszystkim uczestnikom tj. uczniom oraz ich rodzicom  za zdyscyplinowanie i miłą atmosferę. Album fotograficzny
  Życzę Wszystkim spokojnych, rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2015!

  Do następnego razu, pozdrawiam.

   Leokadia Bratek

 • Rodzino uszyj lale…lale dla Elizy

  Ze względów organizacyjnych wydłużamy czas oddania gotowych lalek do końca stycznia 2015 roku. Szczegóły akcji w zakładce klub wolontariusza. Wszystkich, którzy nie otrzymali jeszcze lalki prosimy o cierpliwość…

  DZIĘKUJEMY wszystkim rodzinom zaangażowanym w akcje!

  Dyrektor Szkoły Aldona Iwaniuk

  oraz Szkolny KLUB MAŁEGO WOLONTARIUSZA
  –Monika Burzyńska, Marta Mitoraj, Monika Geisler

 • Mały wolontariusz dużo może! Zapraszamy do zajrzenia na podane strony i zapoznania się z kilkoma działaniami szkolnego KLUBU MALYCH WOLONTARIUSZY.

  https://www.facebook.com/454273967992137/photos/pcb.726920264060838/726920084060856/?type=1&theater

  https://www.facebook.com/454273967992137/photos/pcb.728488703903994/728488583904006/?type=1&theater

  https://www.facebook.com/454273967992137/photos/pcb.728489483903916/728489293903935/?type=1&theater

  https://www.facebook.com/454273967992137/photos/pcb.728490577237140/728489810570550/?type=1&theater

  piszą również o akcji „Marzycielska Poczta”–szczegóły w zakładce klubu wolontariusza.

  Opiekunowie szkolnego KLUBU MAŁYCH WOLONTARIUSZY

 • Dyrektor Szkoły wraz z całą Społecznością Szkolną zaprasza....
  WSZYSTKIE RODZINY

   uczniów naszej szkoły na wspólne

  RODZINNE BOŻONARODZENIOWE

   spotkanie.

  Pragniemy:

  ·        Obejrzeć wspólnie JASEŁKA przygotowane przez Państwa dzieci,

  ·        Wspólnie kolędować,

  ·        Podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą na warsztatach i tu NIESPODZIANKA. Mają Państwo możliwość uczestniczenia w wybranym przez siebie warsztacie:

  1)    Haftu matematycznego (kartki bożonarodzeniowe),

  2)    Ozdabiania pierników,

  3)    Florystycznym (wianki na drzwi lub na stół).

  Spotkanie odbędzie się 18 grudnia

  W jadalni szkolnej

  Od godziny 16:30

  *Zapisy na warsztaty w świetlicy szkolnej (koszt warsztatów zależy od ilości osób zapisanych –około 10 zł. od rodziny).

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

   

  Wspólnie, rodzinnie twórzmy świąteczny nastrój...

 • Relacja z wycieczki do Izby Regionalnej

  27 listopada klasa 5b, w tym 7 członków Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego udała się na zaproszenie pani Joli Michta do Szkoły Podstawowej nr 37, celem zwiedzenia Izby Regionalnej. W czasie wycieczki towarzyszył nam Prezes Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego w Tychach pan Kazimierz Okoński. Zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci przez współautorkę tej wystawy pamiątek regionalnych, panią Jolę „gość w dom, Bóg w dom”. Ubrana w uroczysty śląski strój oprowadziła nas po izbie doskonale władając gwarą śląską. Od historii śląskiej rodziny – jej tradycji, zwyczajów poprzez ważne wydarzenia dziejowe Śląska do współczesnych realiów mieszkańców tej „czarnej ziemi” przebyliśmy niezwykłą podróż. Nie sposób było nie wspomnieć o zbliżającym się 4 grudnia święcie górników i ich patronki św. Barbary. Uczniowie byli niezwykle zainteresowani i chyba nawet zaskoczeni tym, co usłyszeli w opowiadaniach pani przewodnik. Zrobiliśmy kilka zdjęć pokazujących wystrój Izby oraz jedno wspólne klasy z naszą przemiłą śląską gospodynią. Na pożegnanie nim opuściliśmy pomieszczenie Regionalnej Izby zostaliśmy poczęstowani „bombonami” pozdrowieni słowami „z Bogiem”, bo tak obyczaj śląski nakazuje. Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzyma (drukują się) kryminał w gwarze śląskiej, którego autorem jest pan uczący języka angielskiego mgr Melon. Album fotograficzny

   

 • „GWIAZDKOWY PREZENT”

  Podziel się dobrocią na Święta-

  akcja charytatywna  dla potrzebującej rodziny z naszej szkoły.

  W dniach od 24.11.2014r.  do 16.12.2014r. zbieramy:

  artykuły spożywcze, szkolne, słodycze, odzież.

  Dary prosimy przynosić do świetlicy, biblioteki  gabinetu pedagoga szkolnego lub do nr sali 3.

  Organizatorzy:
  M. Pstrągowska, A. Osińska, T. Gontarczyk, J.Zabielska, A. Michta

       

 • Informujemy o zbliżającym się szkolnym
  KIERMASZU BOŻONARODZENIOWYM,

  który trwać będzie od 1 do 5 grudnia. Już dziś zachęcamy wszystkich do włączenia się w reklamowanie tego wydarzenia wśród społeczności lokalnej. Czekamy na kupujących na przerwach między lekcjami.

  Tegoroczni twórcy

   

 • Zapraszam wszystkich uczniów, którzy zaangażowali się w akcję „Zostań SUPERBOHATEREM” na uroczyste zakończenie tegorocznej edycji.
  Zbiory oficjalnie zakończone i podliczone!

  Spotykamy się z leśniczym w piątek -28 listopada na jadalni szkolnej o godzinie 13:30.

  Monika Burzyńska

strona: