Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach

 

Nawigacja

 • Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach będzie uczestniczyć w dniach 1.09.2015 - 31.08.2017 w międzynarodowym projekcie "Help me to understand" w ramach programu Erasmus +. Nasza placówka będzie współpracowała ze szkołą hiszpańską, grecką oraz słowacką. Projekt uwzględnia wizyty uczniów we wszystkich krajach biorących udział w projekcie oraz szereg aktywności podnoszących jakość nauczania, motywację dzieci do zdobywania wiedzy i dzielenia się nią z rówieśnikami z zagranicy. Poza wizytami w krajach partnerskich, uczniowie i nauczyciele będą się bowiem dzielić efektami swojej pracy na wspólnej dla całego projektu stronie internetowej.
  ​W ramach projektu uczniowie wykonają m. in. projekt loga i maskotki projektu, nagrają film o swojej szkole, stworzą ulotkę o swoim mieście, plakat i reklamę swojego kraju, wykonają książkę o krajach europejskich, przygotują ulubione dania swoich zagranicznych rówieśników zgodnie z przesłanymi przez nich recepturami, podążą śladami Napoleona, poznają tradycyjne legendy krajów partnerskich oraz wezmą udział w wielu innych atrakcyjnych aktywnościach.
   
   

   

 • Miejskie zakończenie roku szkolnego

  26 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas szóstych. Udział w tym ważnym wydarzeniu wzięła Pani Daria Szczepańska piastująca funkcję Zastępcy Prezydenta ds. Społecznych.

  Podczas akademii najlepszym uczniom wręczono świadectwa z wyróżnieniem, a rodzicom listy pochwalne. Absolwentką Roku 2014/2015 została Marta Wilczak.

  Dyrektor Szkoły Pani mgr Aldona Iwaniuk ze wzruszeniem pożegnała absolwentów słowami: „Wyruszacie w świat z dobrego miejsca, które dało wam skrzydła. Czuję radość, bo będziecie doskonalić dalej swoje talenty, ale i smutek, bo zżyliśmy się bardzo przez te sześć lat”.

  Wszystkim absolwentom Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.

 • Relacja z wycieczki rowerowej SKKT do Rezerwatu „Żubrowisko”

  Na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody „Żubrowisko” wybraliśmy się w niedzielę 21.06.15r. na zbiórkę, która miała miejsce tradycyjnie przed szkołą o godzinie 9:00 zjawiło się siedmiu uczestników: Natalia z mamą i Pauliną, Grzegorz, Nikola, pan Kazimierz i pani Bratek. Wyruszyliśmy w kierunku Parku Paprocany, gdzie spotkaliśmy się z uczestnikami Rajdu Rodzinnego organizowanego przez Gronie i NOL w Tychach. Pogoda była pochmurna, a nad nami wisiało widmo nadchodzących opadów. Gdy wjechaliśmy w las nastąpiło pierwsze oberwanie chmury. Założyliśmy peleryny i śmiało ruszyliśmy dalej, z myślą, że to przejściowe. W deszczu przemierzaliśmy kolejne kilometry, nie zniechęcając się. Wyjechaliśmy w Studzienicach, gdzie był odpust i przy kościele stało kilkanaście straganów z pierniczkami i zabawkami. Nasza grupa bardzo ładnie wkomponowała się w odpustowy klimat – barwne pelerynki, żółte odblaskowe kamizelki i kolorowe rowerki. Do rezerwatu w Jankowicach dojechaliśmy około 12:30. Nie zwątpiliśmy w nasze możliwości i z wiarą w swoje siły i zmagania z deszczem  pokonaliśmy trasę, aby osiągnąć cel. Na miejscu powitało nas piękne słońce, więc osuszyliśmy się i odpoczęliśmy. Podziwialiśmy żubry spacerujące po wybiegu i zrobiliśmy kilka zdjęć. Po półgodzinnej przerwie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Tychów. Zatrzymaliśmy się przy Piramidzie – tam odbywał się Rajd

  Kolarski „Tyskie Kryterium Fiata” i mieliśmy okazję spotkać gwiazdę polskiego kolarstwa pana Zygmunta Hanusika kolarza, trenera, olimpijczyka z Meksyku 1968. Przez całą karierę sportową (1960-1978) reprezentował barwy klubu Górnik Lędziny, uczestnik Wyścigu Pokoju, w którym startował czterokrotnie. Poprosiliśmy go do wspólnego zdjęcia i zaprosiliśmy na spotkanie z uczniami w naszej szkole. Pełni wrażeń i dumy z przezwyciężenia trudów wycieczki w dobrych humorach wróciliśmy pod szkołę.

  Tu pożegnaliśmy się, dziękując sobie wzajemnie za miłe towarzystwo i wspólne wrażenia. Album fotograficzny

   

  Z turystycznym pozdrowieniem L. Bratek.

 • Informacja

  W zakładce DLA RODZICÓW znajdą Państwo Szkolny Zestaw Podręczników 2015/2016.

 • Relacja z obchodów „Święta roweru”

   W niedzielę tj. 14 czerwca 2015r. odbyliśmy kolejną wycieczkę rowerową z okazji „Święta roweru” w ramach programu „Rowerem do zdrowia”. Zbiórka miała miejsce pod Szkołą Podstawową nr 22 o godzinie 10:00. Wstawiło się 11uczestników uczniów - członków koła rowerowego i ich rodziców. Wyjechaliśmy ścieżkami rowerowymi miasta pod „opieką” prezesa K. Okońskiego w kierunku Urzędu Miasta Tychy, gdzie wyznaczono miejsce zbiórki wszystkich rowerzystów.

  O godzinie 11:00 pod eskortą kilku wozów policyjnych wyjechaliśmy w peletonie rowerzystów dzwoniąc i trąbiąc na ulice miasta. Razem było nas około 400 osób, dorosłych i dzieci. Przejeżdżaliśmy głównymi ulicami Tychów czyli ul. Niepodległości, Roweckiego, Żwakowską, Harcerską, Budowlanych, Piłsudskiego, Armii Krajowej. Punktem docelowym uroczystego przejazdu był Park Paprocany – dzika plaża. Tam odbyła się dla dzieci i dorosłych konkurencja sprawnościowa rzut oponą. Na zakończenie imprezy prezes NOL-u wręczył medale zwycięzcom konkursu oraz puchary dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu. Nam przypadł zaszczyt odebrania pucharu za najliczniejszą grupę zorganizowaną, który wręczył uczniom pan Kazimierz Okoński. Wbiliśmy pieczątkę okolicznościową zdobywając punkty do książeczek kolarskich na odznaki turystyczne. Towarzyszyła nam upalna, słoneczna pogoda i orzeźwiający podmuch wiatru.

  Zadowoleni z miłych wrażeń wróciliśmy na 14:00 pod szkołę. Tu  wycieczka została rozwiązana.

          

              Z turystycznym pozdrowieniem L. Bratek

   

   

 • Dnia 8.06.2015r rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny pt „Wiosenna łąka”.

  Na konkurs wpłynęły 94 prace z klas 0-III.Jury wyróżniło następujące prace:

  Klasa1: Zosia Bałazy 1 miejsce

  Zuzia Kopczyńska 2 miejsce

  Wiktoria Wojtyła wyróżnienie.

  Klasa 2: Paulina Spinczek 1 miejsce

  Julia Skaba 2 miejsce

  Julian Cituk wyróżnienie

  Klasa3: Emilia Lehmann 1 miejsce

  Emilka Kulesza 2 miejsce

  Julia Przygocka wyróżnienie

  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy .

  Organizatorzy: W. Szynawa, B. Szyja. E. Ryba

 • Dnia 12.06 2015r uczniowie z klasy 1d i 1f byli na wycieczce w  Szkole Policji w Katowicach- Piotrowicach. Był piękny słoneczny dzień, więc dla zebrania sił mogliśmy odpoczywać na trawce. Oglądaliśmy pokaz umiejętności psa do wykrywania narkotyków, pokaz: zatrzymanie niebezpiecznych przestępców, pokaz wyszkolenia i tresury psów policyjnych, uczestniczyliśmy w pokazach daktyloskopii, każde dziecko wykonało sobie odcisk linii papilarnych palca, jeździliśmy policyjnym radiowozem. W warunkach polowych jedliśmy pyszną grochówkę z kuchni polowej i piliśmy pyszny kompot. Oglądaliśmy pokazy policjantów konnych Zespołu Konnego Sekcji Prewencji. Wielką atrakcją dla nas były zajęcia na strzelnicy, każdy strzelał do celu z broni pneumatycznej. Mamy również pamiątkowe zdjęcie ze Sznupkiem. Bardzo zmęczeni upałem i atrakcjami, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Tychów.

 • Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczniów.
  Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kagur 2015 otrzymali: Wiktoria Bąk   5d, Jakub Wicha 5d, Aleksandra Waliczek 4b.

  Jakub Wicha  5d otrzymała również II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym Supermat .

  Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów!

 • Tychy, dnia 12 czerwca 2015 r.

  Szanowni Rodzice!

  Dyrektor Szkoły przypomina, że spotkanie z rodzicami dzieci, rozpoczynających w roku szkolnym 2015/2016 naukę w klasie pierwszej odbędzie się 15.06.2015 r. o  godzinie 18:00 w jadalni szkoły.

   

 • 3.06.2015 r.  klasa  1a i 1f były wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. W. Szynawa, p. D. Bara, p. J. Rogowicz, p. D. Styczeń w SP nr 5 na Integracyjnej Spartakiadzie Sportowej. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach, bawiąc się z dziećmi ze SP nr 5, SP nr 35, SP nr 40. Szczególną atrakcją spartakiady było zwiedzanie karetki reanimacyjnej oraz szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Za udział w spartakiadzie dzieci otrzymały drobne upominki. Było bardzo miło i wesoło. Album fotograficzny

 • 17.04.2015 r. klasa 1d i 1f były na wycieczce w Brennej w Chlebowej Chacie. Na wstępie podziwialiśmy  górskie  krajobrazy. Zwiedzaliśmy  starą góralską chatę i stare sprzęty gospodarstwa domowego. Następnie zwiedzaliśmy skansen maszyn rolniczych, dodatkową atrakcją było wejście na traktory, sanie, powozy, wprowadzanie w ruch kieratu  oraz młócenie cepem. Uczestniczyliśmy w lekcji o pszczołach. Następnie wyrabialiśmy podpłomyki, które piekły się w piecu chlebowym. Bardzo miłym akcentem wycieczki był wspólny poczęstunek, spożywaliśmy nasze podpłomyki, miód, masło wiejskie, kawę zbożową i chleb żytni. Wszystko było bardzo smaczne no i zdrowe!  Nie obyło się bez zakupu pamiątek, każdy coś znalazł dla siebie! Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Tychów. W czasie wycieczki opiekowały się nami Panie: Wiesława Szynawa, Danuta Bara, Agnieszka Michta, Monika Geisler. Album fotograficzny

 • W dniu 21 maja grupa uczennic naszej szkoły wzięła udział w finale konkursu młodych talentów "T jak Talent". Konkurs miał miejsce w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach. Naszą szkołę reprezentowały:

  - Paulina Szczygielska z klasy 5, która zagrała na fortepianie i zaśpiewała piosenkę Pharella Williamsa pt.: "Happy",

  - Karolina Plewnia również uczennica klasy 5, która zatańczyła samodzielnie przygotowany układ do utworu Awolnation "Sail"

  - grupa taneczna w składzie: Amanda Bociąga, Wiktoria Ścierska, Angelika Frąckowiak, Amelia Pinocy oraz Emilia Lelko z klasy czwartej. Dziewczynki zatańczyły układ do piosenki Indilii "Love Story". Album fotograficzny

  Serdecznie gratulujemy udziału w finale!!!

 • W dniu 26 maja 2015 r. braliśmy udział w turnieju w zbijaka i w piłkę nożną. Obie imprezy zorganizowali  nauczyciele wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 1 w Tychach. Celem zawodów była aktywizacja sportowa młodzieży i propagowanie pozytywnych wzorców kibicowania wśród młodzieży szkolnej. Dziewczynki zdobyły Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Tychach, a chłopcy uplasowali się na III miejscu. Album fotograficzny

  Szkołę Podstawową nr 22 reprezentowały:

  Dziewczęta-zbijak

  Mazurek Oliwia V c

  Nycz Zuzanna V c

  Woźniak Jagoda V c

  Fetera Joanna IV d

  Pieczara Patrycja IV d

  Michońska Maja IV d

  Górska Aleksandra IV c

  Michalska Małgorzata IV d

  Kowalska Patrycja V d

  Karoń Sonia V d

  Chłopcy- piłka nożna

  Głuch Daniel IV d

  Szachnitowski Jakub IV d

  Woźniak Bartosz IV d

  Parchański Wojciech IV c

  Guzior Mateusz IV c

  Siennicki Adrian V b

  Agiejczyk Krystian V b

  Pytel Gracjan IV c

  Tabor Kamil IV d

   

      Że sportowym pozdrowieniem p. Danuta Styczeń i p. Ela Zawada

 • Relacje z konkursów wiedzy przyrodniczej
  w klasach czwartych, piątych i szóstych

  16 kwietnia zakończył się konkurs wiedzy przyrodniczej dla klas czwartych. Przebiegał w dwóch etapach. 

  I miejsce Słowik Antonia 4a

  II miejsce Małyjurek Alicja 4a

  III miejsce Biernacki Maksymilian 4a

   

  14 kwietnia zakończył się konkurs wiedzy przyrodniczej dla klas piątych. 

  Przebiegał w dwóch etapach. 

   

  I miejsce  Bąk Wiktoria 5d, Piątkowski Patryk 5d

   II miejsce Ratajczak Mateusz 5b

  III miejsce Marczak Piotr 5c                 

   

  28 maja zakończył się konkurs wiedzy przyrodniczej dla klas szóstych.

  Przebiegał w dwóch etapach. 

  I miejsce : Józef Surdel 6a

  II miejsce : Patryk Pietruszewski 6b

  III miejsce : Jakub Matyaszczyk 6b

   

  Do 15 maja trwał ogłoszony w marcu konkurs dla klas szóstych pt.: „Krajobrazy świata” – album. Na konkurs wpłynęło 17 albumów, wykonanych różnymi technikami i różnych formatów. Najciekawszym i merytorycznie i plastycznie okazał się album autorstwa uczennicy 6b Roksany Lysko i 6a Edyty Rutkowskiej. Uczniowie prześcigali się w pomysłowości i atrakcyjności prac. Jury miało bardzo trudne zadanie – wybrać te najlepsze. Obrady trwały długo, ostatecznie przyznano nagrody za dwa pierwsze miejsca i wyróżnienia: 

   I miejsce: Roksana Lysko 6b i Edyta Rutkowska 6a

  II miejsce: Magdalena Ronkiewicz 6a, Miłosz Głuszek 6b

  III miejsce: Julia Pudełko, Walentyna Grabowska

   

  Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy, kalendarze, drobne nagrody rzeczowe, słodycze i oczywiście oceny cząstkowe - celujący z przyrody. Pozostali uczestnicy nagrodzeni zostali ocenami bardzo dobrymi, również z przyrody.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.
   

  Organizatorzy: L. Bratek, B. Szyja, A. Kozieł

   

   

 • SUKCESY RECYTATOREK Z SP 22 W TYCHACH

  13 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Tychach odbyła się pierwsza edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Cztery pory roku w poezji polskiej – wiosna”Naszą szkołę reprezentowały Matylda Czechańska oraz Aleksandra Waliczek – uczennice klasy IV b. Matylda Czechańska zdobyła wyróżnienie za interpretację utworu „Wiosna” Jana Brzechwy.

   

  27 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach odbyła się kolejna już edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Humorystycznej, do którego zgłosili się uczniowie z Tychów, Bierunia, Lędzin i Woli. Poziom prezentacji utworów był niezwykle wysoki, a nasze uczennice zostały nagrodzone III miejscem – Matylda Czechańska z IV b oraz IV miejscem – Patrycja Dutka z klasy VI a. Gratulujemy!

    

   

 • 22.05.2015 roku odbył się konkurs przyrodniczy dla klas VI 
  "Krajobrazy Świata" - albumy. Konkurs miał na celu propagowanie
  piękna otaczającego nas świata. Przy ocenie prac szczególną uwagę
  zwracano na treści zawarte w albumach, pomysłowość i estetykę.
  Jury w składzie Pani Leokadia Bratek i Pani Beata Szyja wyłoniły
  zwycięzców.
  I miejsce Roksana Lysko 6b i Edyta Rutkowska 6a
  II miejsce Magdalena Ronkiewicz 6a i Miłosz Głuszek 6b
  III miejsce Walentyna Grabowska 6a i Julia Pudełko 6a
  Dziękujemy za wszystkie prace!
  
  Gratulujemy wszystkim zwycięzcom !!!

   

 • 19 maja klasa 2c wystąpiła z programem artystycznym pod hasłem 
  "Wzgodzie z przyrodą, Żyj zdrowo". Apel miał na celu przypomnienie 
  i utrwalenie pojęć związanych z ekologią i zdrowym stylem życia.
  Zachęcenie do działań proekologicznych i prozdrowotnych. Zachęcanie
  młodych do życia w zgodzie z przyrodą.
   Album fotograficzny

   

strona: