Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach

 

Nawigacja

 • Informujemy o zbliżającym się szkolnym
  KIERMASZU BOŻONARODZENIOWYM,

  który trwać będzie od 1 do 5 grudnia. Już dziś zachęcamy wszystkich do włączenia się w reklamowanie tego wydarzenia wśród społeczności lokalnej. Czekamy na kupujących na przerwach między lekcjami.

  Tegoroczni twórcy

   

 • Zapraszam wszystkich uczniów, którzy zaangażowali się w akcję „Zostań SUPERBOHATEREM” na uroczyste zakończenie tegorocznej edycji.
  Zbiory oficjalnie zakończone i podliczone!

  Spotykamy się z leśniczym w piątek -28 listopada na jadalni szkolnej o godzinie 13:30.

  Monika Burzyńska

 • 20 listopada 2014 roku po raz pierwszy w naszym kraju obchodzono Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Aby uczcić ten ważny dzień, uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstych Szkoły Podstawowej nr 22 w Tychach wraz z opiekunami przystąpili do Międzynarodowego Projektu „Krokus” organizowanego  przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holocauście oraz Żydowskie Muzeum „Galicja” w Krakowie.

   

  W ramach projektu uczniowie otrzymali 200 cebulek żółtych krokusów, które 20 listopada 2014 r. wspólnie z opiekunami zasadzili przy wejściu do szkoły, by uczcić pamięć półtora miliona dzieci żydowskich oraz tysięcy dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie II wojny światowej i Holokaustu. Żółte kwiaty przypominają żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w okupowanych krajach.

   

  Podczas wspólnego spotkania uczniowie rozmawiali o prawach dzieci, zwłaszcza o prawie do życia. Opiekunowie przypomnieli także postać Rutki Laskier – żydowskiej dziewczynki z Będzina, która zginęła podczas II wojny światowej. Album fotograficzny

             mgr Dagmara Wilczak

  mgr Gabriela Bilangowska

 • 15.11.2014 r rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny pt "Suble, park w jesiennej szacie".

   Na konkurs wpłynęło 120 prac, w tym 3 prace z grupy 0, 57 prac z klas I, 26 prac z klas II, 34 prace z klas III.

   Celem konkursu było propagowanie uroków jesiennego krajobrazu i najbliższego otoczenia.

   Kształtowanie i rozwój wrażliwości i wyobraźni plastycznej.

   Propagowanie różnych technik plastycznych.

  Doskonalenie warsztatu plastycznego.

   

  Prezentacja możliwości twórczych dzieci.

  Wyniki konkursu:

  Klasa I: I miejsce-Emilka Brychcy, Natalka Boba

      II miejsce-Weronika Ratajczak, Hania Kozłowska

      IIImiejsce -Michał Siegień, Zosia Bałazy

  Wyróżnienie: Wiktoria Bratek, Oliwia Baca, Patrycja Rozmysłowska, Maria Filiks

  Klasa II: I miejsce-Zuzia Niespodziańska

      II miejsce-Tomek Warzocha, Zuzia Kazukiewicz

       III miejsce-Jadzia Ćwikowska, Jagoda Michalewicz

  Wyróżnienie: Krzyś Filak, Oliwier Klefas

  Klasa III: I miejsce-Emilka Kulesza, Fabian Pyrzyk

        II miejsce- Wannesa Kalska, Helena Drzazga

        III miejsce-Paulina Katolik, Julia Mzyk

  Wyróżnienie: Patrycja Olejek, Oliwia Burda

  Konkurs przeprowadziły panie: Wiesława Szynawa, Justyna Tarasiuk, Agnieszka Michta.

  Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów. Album fotograficzny

 • Drodzy Rodzice/Opiekunowie już po raz VI dołączamy do grona osób szlachetnych w naszym mieście –bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji

  Jak zawsze koordynatorem akcji jest Monika Burzyńska –wspiera ją szkolny KLUB MAŁEGO WOLONTARIUSZA i Samorząd Uczniowski oraz każdy z Was drodzy Państwo…Wierzę, że jak co roku uda nam się zaspokoić wszystkie potrzeby wybranej w tym roku rodziny (rodziny z naszego miasta).

  Dary dla NASZEJ RODZINY zbieramy do 12.12.2014 r.

  Można przynosić je do świetlicy szkolnej lub zostawiać u Pań Woźnych. Z góry dziękuję za pomoc, bo już wiem, że jak co roku razem możemy wiele!

  Monika Burzyńska

 • Drogie rodziny chciałybyśmy podzielić się z Państwem wspomnieniem po drugich w tym roku warsztatach rodzinnych „FILCOWA jesień…”. Zdjęcia oddają atmosferę i pokazują cuda, które w czasie ich trwania powstały. Wkrótce zapisy na kolejne, które odbędą się w grudniu. Już dziś serdecznie na nie zapraszamy!

  Album fotograficzny

  Monika Burzyńska, Marta Mitoraj

 • 20 listopada po raz pierwszy obchodziliśmy w Polsce Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

  20 listopada świętowaliśmy też 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj jest nazywana Światową Konwencją Praw Dziecka.

  Również uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do świętowania tego ważnego dla nich dnia. Podczas spotkania integracyjnego uczniowie klas 0-3 mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej poświęconej prawom dziecka. Dowiedzieli się, jakie prawa ma młody człowiek oraz uświadomili sobie, że posiadanie praw ściśle związane jest z wypełnianiem obowiązków.

  Prawa_dziecka_Konwencja.ppt

 • Drogie Rodziny z powodu dyskoteki dla klas IV-VI, na której jestem opiekunem odwołuję środowe (26 listopada) rodzinne zabawy ruchowo –muzyczne.

   

  Zapraszam za tydzień.  Z pewnością będziecie się Państwo świetnie rodzinnie bawić!

  Monika Burzyńska

 • Dnia 16 listopada odbyły się zawody pływackie na basenie Miejskim w Tychach.
  Mistrzostwa Miasta Amatorów w Pływaniu.
  Uczniowie klasy 2 c wywalczyli:
  Gabriel Biernacki 4 miejsce w stylu dowolnym.
  Mikołaj Stępniak1 miejsce w stylu klasycznym i 3 miejsce w stylu dowolnym.

       

 • Uwaga! Uwaga!

  Ruszył konkurs TESCO dla SZKÓŁ

  Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmiku stworzonego przez uczniów naszej szkoły na potrzeby konkursu TESCO dla Szkół.

   
  Prosimy także o Państwa głosy. 
   

   

 • Konkurs rodzinny

  Szanowni Państwo, co roku w naszej szkole odbywa się rodzinny konkurs pt. „Szopka Bożonarodzeniowa”. Celem konkursu jest podtrzymywanie tradycji tworzenia szopek bożonarodzeniowych oraz pielęgnowanie zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Szopkę wykonują Państwo z dzieckiem dowolną techniką (z drewna, masy solnej czy innych elementów). Przy czym prace muszą mieć formę przestrzenną i stabilną (nie rysunek ani plakat!). Prace, które wykonane są z masy solnej powinny być bardzo dobrze wypieczone.  Sześć wybranych przez komisję szopek weźmie udział w międzyszkolnym konkursie. Komisja oceniać będzie wkład pracy, pomysłowość i estetykę wykonania. Termin przynoszenia prac: do 12 grudnia do sal 11 i 20.      

  Organizatorzy:
  Dorota Kupień

  Monika Geisler
  Anna Kanclerz

 • Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie szóstoklasistów!

   Dnia 20 listopada 2014 r. (czwartek) zebrania dla rodziców uczniów klas szóstych rozpoczną się o godz. 17.00 projekcją filmu pt. „Zagrożenia cywilizacyjne” oraz krótką prelekcją, będącą komentarzem do filmu, prowadzoną przez pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tychach. Film porusza bardzo aktualną dzisiaj tematykę zagrożeń związanych z  nieodpowiedzialnym i/lub nadmiernym korzystaniem z nowych technologii (Internet, komputer, tablet, telefon komórkowy) przez dzieci i młodzież. Został zrealizowany we współpracy ze specjalistami z zakresu m.in.: cyberprzemocy, uzależnień od Internetu, ochrony wizerunku i przestępczości nieletnich.

  Czas trwania spotkania – ok. 50 minut.

  Karolina Nosal – psycholog szkolny

 • 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia. 
  Prosimy, aby wszystkie dzieci w tym dniu przyniosły swoją ulubioną maskotkę misia.
  W tym dniu zorganizowany będzie również konkurs na największego 
  i najmniejszego misia w szkole.
  Mile widziane również będą wierszyki i opowiadania o misiach. 
  Autorzy najciekawszych pomysłów zostaną nagrodzeni!!!!!!!!!!!
  
  Organizator: Beata Szyja

   

 • Październikowy „przebierany piątek”

  31 października 2014 r. Samorząd Uczniowski zorganizował po raz pierwszy w dziejach naszej szkoły akcję pod nazwą „Przebierane piątki”. Tego dnia obowiązywał strój związany z angielską tradycją halloweenową. Wielu uczniów przebrało się za potwory, czarownice, czarodziejów itp. W klasach i na korytarzach zrobiło się kolorowo i … przerażająco. Na dłuższych przerwach można było posłuchać muzyki i zatańczyć halloweenowy taniec:) Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w naszej akcji! W galerii możecie zobaczyć zdjęcia z tej akcji. Ciekawe, czy rozpoznacie siebie samych oraz Waszych znajomych? Album fotograficzny

       Samorząd Uczniowski

   

 • 28 października 2014 r. w naszej szkole – w Królestwie „Szkołolandii” na dworze Króla Klasomira i Królowej Kredki miała miejsce wspaniała uroczystość – pasowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści wzięli udział w turnieju, mieli do zaliczenia cztery próby: próbę recytacji, sprawności, uśmiechu i śpiewu. Turniej obserwowała również pani Dyrektor –  mgr Aldona Iwaniuk. Wszystkie próby przez królową i króla zostały zaliczone. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Ślubowanie prowadziła przewodnicząca szkoły – Marta Wilczak. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego rycerskim mieczem przez przewodniczącą szkoły i został włączony w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach. Pani Dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe tarcze, a wychowawczynie okolicznościowe dyplomy. Z ogromną radością oficjalnie przyjęliśmy  do grona naszych uczniów 129 pierwszoklasistów.
  W tej wielkiej uroczystości dzieciom towarzyszyli rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodziny. Po oficjalnym spotkaniu na dzieci czekała iście królewska uczta - słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Album fotograficzny

  Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas trzecich  wraz z uczniami.

 • Sprawozdanie z wycieczki klas piątych do Palmiarni w Gliwicach

   

  5 listopada miała miejsce wycieczka naukowa klas piątych do Kina IMAX w Katowicach oraz Palmiarni w Gliwicach. Celem wycieczki było obejrzenie projekcji filmu przyrodniczego p.t.: „Galapagos” w systemie 3D i zwiedzanie pawilonów palmiarni z roślinnością egzotyczną różnych stref klimatycznych. W wycieczce uczestniczyło 74 uczniów 5a, 5b, 5c, 5d.

  Film dotyczył bioróżnorodności gatunków i ich występowania na wyspach wulkanicznych na Oceanie Spokojnym. Zwierzęta  zamieszkujące obecnie wyspy, przybyły tu z różnych kontynentów świata i stopniowo przystosowywały się do nowych warunków życia. Obszary te obfitują w ogromne bogactwo pokarmu dla wszystkich stworzeń i dlatego gatunki wzajemnie się tolerują i nie grozi im wymieranie.

  Uczniowie poznali różnorodne gatunki roślin egzotycznych pochodzących z różnych stref geograficznych świata w warunkach hodowli zbliżonych do ich naturalnego ekosystemu. Rozwinęli swoje zainteresowania botaniczne, podniosły swoją świadomość znaczenia bioróżnorodności roślin w świecie, a zwłaszcza w życiu człowieka i innych organizmów. Nowością w Palmiarni były niezwykle atrakcyjne pawilony akwarystyczne, w których z wielkim rozmachem prezentowane są ryby środowiska: Amazonki (Ameryka Południowa), Azji, Jeziora Tanganika (Afryka) oraz naszych wód słodkich śródlądowych (rzeki, jeziora).

  Wszystkie klasy  otrzymały certyfikat ukończenia „Ścieszki wiedzy o Roślinach egzotycznych”. Bezpośrednie obcowanie z florą innych stref geograficznych poszerzyły uczniom wiedzę, zachęcając do prowadzenia hodowli w warunkach domowych. Na pamiątkę pobytu w palmiarni dzieci zakupiły różnorodne okazy roślin ozdobnych. Album fotograficzny

   

  Organizator wycieczki mgr L. Bratek i wychowawcy klas piątych.

 • Wyniki  konkursu ” Pięknie piszę piórem”

  I miejsce  Matylda Stawarska  klasa III A

  II miejsce  Maksymilian Biernacki  klasa IV A

  III miejsce  Patrycja Pieczara  klasa IV D

  Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zmaganiach.

  Organizatorzy:

  Grażyna Grzegórska-Lesiak – nauczyciel  języka polskiego

  Klasa VI B

 • 21 listopada obchodzimy dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli:

  „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych   więcej informacji tutaj...   

 • Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem      Oddaj zużyty telefon komórkowy – odbierz nowy aparat fotograficzny”. Honorowy patronat nad działaniami objął profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie       Pan Zbigniew Nęcki.

  Organizatorem akcji ekologicznej jest firma „Ekophone”, której celem działania jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie, szczególnie wśród ludzi młodych.

  Do 13 listopada 2014 roku Samorząd Uczniowski przeprowadzi wśród uczniów naszej szkoły zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony.

  Telefony prosimy przynosić do opiekunów Samorządu Uczniowskiego –Gabrieli Bilangowskiej i Moniki Burzyńskiej.

  Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.

  Szkoły, które zbiorą największą ilość telefonów w przeliczeniu na ucznia i zaproponują ciekawe hasło ekologiczne otrzymają cyfrowe aparaty fotograficzne firmy Canon. Każda szkoła ma jednakowe szanse na nagrody, ponieważ liczy się aktywność wyrażona w relacji ilości kilogramów telefonów do ilości uczniów w szkole.

  Samorząd Uczniowski z Opiekunami

 • Jak co roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski we współpracy z szkolnym KLUBEM MAŁEGO WOLONTARIUSZA zaprasza całą społeczność szkolną do udziału w XV akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom

  pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.

  W tym celu przez cały miesiąc listopad wolontariusze będą zbierać na przerwach obiadowych grosze, PAMIĘTAJ że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

  Liczymy, że i w tym roku wspólnie uda nam się usypać ogromną Górę Grosza!

  Samorząd Uczniowski/KLUB MAŁEGO WOLONTARIUSZA
  wraz z Opiekunami

   

   

   

   

strona: