Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach

 

Nawigacja

 • Tychy, dnia 30 czerwca 2014 r.

  O G Ł O S Z E N I E !

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach informuje,

  że od dnia 1 lipca 2014 r. do dnia 31 sierpnia 2014 r.

  sekretariat szkoły będzie czynny w godzinach 7.30 - 15.30.

   

 • Mam kota na punkcie mleka

  Uczniowie klas II, IV i V od kwietnia 2014 r. biorą udział w trzyletnim ogólnopolskim programie „Mam kota na punkcie mleka”. Celem programu jest uświadomienie uczniom walorów odżywczych mleka i produktów mlecznych oraz zwiększenie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania się.

  Każdy uczeń otrzymał materiały informacyjno – dydaktyczne wraz z grą edukacyjną „Mleczna farma” dla siebie oraz rodziców. Nauczyciele przyrody lub wychowawcy przeprowadzili lekcje według zaproponowanych scenariuszy. Uczniowie są zachęcani do regularnego odwiedzania strony internetowej programu http://www.mamkotanapunkciemleka.pl, znajdują się tam przydatne informacje o mleku i jego przetworach oraz „mleczne zadania i kocie zabawy”.

  W ramach programu uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie literacko – plastycznym „Wypisz, wymaluj Super Kota”, w którym uczniowie wymyślali, opisywali i ilustrowali przygody kota Mleczysława. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli duży sukces w tym konkursie. Dwoje uczniów zostało laureatami:

  1. Roksana Lysko z klasy 5b, wychowawca mgr G. Grzegórska-Lesiak
  2. Mateusz Ratajczak z klasy 4b, wychowawca mgr L. Bratek

  otrzymają oni nagrodę główną, a ich prace zostaną zebrane i opublikowane w formie książki.

  Gratulujemy zwycięzcom!

  Szkolny koordynator: mgr Anna Kozieł

 • Sprawozdanie z uroczystości wręczenia certyfikatu
  Śląskiej Sieci Szkół promujących Zdrowie

   Uroczystość odbyła się 9.06.2014 r. w naszej szkole. Przybyli na nią zaproszeni goście: Pani mgr Daria Szczepańska – I Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Miasta Tychy, przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Metodyczno – Edukacyjnego METIS – Pani Bożena Bucka- dyrektor ośrodka, Pani Barbara Dobias – Mola, Pan Tomasz Wojtasik –konsultant projektu, Pani Ewa Dziekońska –Prezes Polskiego Klubu Ekologicznego Koła w Tychach, Pan Kazimierz Okoński –Prezes Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego w Tychach, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, Rodzice uczniów, Nauczyciele i Uczniowie. Po części oficjalnej powitaniu i przedstawieniu gości – Zuzanna Bielas i Maria Hejczyk, uczennice z klasy VI c przedstawiły prezentację „Jak tworzyliśmy szkołę promującą zdrowie?”, która przedstawiała działania społeczności szkolnej na rzecz promocji zdrowia. Po występie tanecznym, przygotowanym przez mgr Beatę Ruszaj nastąpiło wręczenie certyfikatu, który odebrała Pani Dyrektor Szkoły mgr Aldona Iwaniuk z rąk przedstawicieli Regionalnego Ośrodka Metodyczno – Edukacyjnego METIS. Podsumowaniem uroczystości był bardzo zabawny spektakl teatralny „Bajka o zdrowym królu”, motywem przewodnim było hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Młodzi aktorzy pracują w kole teatralnym „Melpomena” pod kierunkiem mgr Dagmary Wilczak. Na zakończenie nastąpił jeszcze jeden miły akcent- Pani mgr Daria Szczepańska i Pani Dyrektor Szkoły mgr Aldona Iwaniuk wręczyła nagrody książkowe i dyplomy uczniom najaktywniej promującym zdrowie, a rodzicom podziękowania. Szczególne podziękowania przypadły koordynatorom programu w naszej szkole Paniom: Beacie Szyja, Danucie Styczeń, Beacie Ruszaj i Elżbiecie Zawada. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Prowadząca zaprosiła gości na zdrowy poczęstunek do świetlicy oraz zwiedzanie szkoły i obserwację zajęć, które w tym dniu tematycznie wiązały się z uroczystością szkolną i promowały zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie.

 • Tychy, dnia 23 czerwca 2014 r.

  O G Ł O S Z E N I E !

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach informuje, że uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014 odbędzie się dnia 27 czerwca 2014 r.:

  • klasy 0 – III godz. 9.00 - sala gimnastyczna,
  • klasy IV – V godz. 10.00 – sale lekcyjne,
  • klasy VI godz. 11.00 – stołówka szkolna.
    

 • Tychy, dnia 17 czerwca 2014 r.

  Szanowni Rodzice !

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach informuje, 

  że kiermasz podręczników używanych dla uczniów klas IV - VI odbędzie się w dniach:

  25.06.2014 r. od godz. 13:00 - 17:00

  26.06.2014 r. od godz.   8:00 - 12:00.

  Będzie również dostępny zbiór zadań za matematyki oraz podręcznik z języka angielskiego i religii do klasy VI.

  Szkolny Zestaw Podręczników 2014/2015 dla wszystkich klas znajdą Państwo w zakładce

  DLA RODZICÓW

 • Tychy, dnia 12.06.2014 r.

   

   SZANOWNI  RODZICE!

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach informuje, że w dniu 27 czerwca 2014 r. świetlica szkolna będzie czynna w godzinach od 7:30 do 14:00, ze względu na konferencję Rady Pedagogicznej.


 • Listy dla Ziemi

  Uczniowie klasy IVa, IVd, Vb i VIa wzięli udział w proekologicznej akcji „Listy dla Ziemi” zainicjowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. W 2014 roku tematem programu było palenie śmieci w piecach domowych oraz problematyka niskiej emisji. Zwieńczeniem akcji było napisanie przez uczniów w szkole listów na wykonanym z makulatury papierze. Listy dotarły do dorosłych (rodziców, dziadków) dzięki czemu zostali zachęceni do działań proekologicznych.


 • Tychy, dnia 11 czerwca 2014 r.

  Szanowni Rodzice!

  Dyrektor Szkoły informuje, że spotkanie z rodzicami dzieci, rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w oddziale przedszkolnym odbędzie się 25.06.2014 r. o godzinie 17:30 w jadalni szkoły.

 • Tychy, dnia 11 czerwca 2014 r.

  Szanowni Rodzice!

  Dyrektor Szkoły informuje, że spotkanie z rodzicami dzieci, rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w klasie pierwszej odbędzie się 25.06.2014 r. o  godzinie 18:00 w jadalni szkoły.

 • Relacja z obchodów „Święta roweru”

  W ubiegłą niedzielę tj. 8 czerwca 2014r. odbyliśmy kolejną wycieczkę w ramach programu „Rowerem do zdrowia”. Zbiórka miała miejsce pod Szkołą Podstawową nr 22 o godzinie 10:00. Wstawiło się 9 uczniów, członków koła rowerowego. Wyruszyliśmy ścieżkami rowerowymi miasta pod „dowództwem” prezesa K. Okońskiego w kierunku Urzędu Miasta Tychy, gdzie wyznaczono miejsce zbiórki wszystkich rowerzystów. O godzinie 11:00 pod eskortą kilku wozów policyjnych wyjechaliśmy na czele peletonu rowerzystów, na ulice miasta. Tym razem bez nieporozumień i peleton wyruszył zgodnie z zapisem na plakatach już o 11.  Punktem docelowym uroczystego przejazdu był Park Paprocany – dzika plaża. Tam odbyły się dla dzieci różne konkurencje rowerowe oraz pan Okoński wręczył w naszej obecności srebrną odznakę PTTK za zasługi p. Ewaldowi Bereska.  Wszyscy uczestnicy rajdu zdobyli punkty do książeczek z PTTK na odznaki turystyczne. Towarzyszyła nam upalna, słoneczna pogoda i niewielki zefirek.  Zadowoleni z miłych przeżyć wróciliśmy na 14:00 pod szkołę. Tu rozwiązana wycieczka została. Album fotograficzny

  Z turystycznym pozdrowieniem L. Bratek

 •  


 • W piątek 30 maja 2014r. uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcami uczestniczyli w Spartakiadzie Integracyjnej zorganizowanej w SP – 5 w Tychach. W tej wspaniałej sportowej imprezie wzięły udział dzieci z klas pierwszych tyskich szkół integracyjnych. Celem spotkania była integracja dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz popularyzowanie zdrowego stylu życia. Na początku imprezy wszyscy uczestnicy wzięli udział we wspólnej imponującej rozgrzewce, która odbyła się przy dźwiękach współczesnych popularnych utworów muzycznych. Następnie dzieci brały udział w różnorodnych zabawach i zajęciach ruchowych z wykorzystaniem przygotowanych przez organizatorów przyrządów. Uczestnicy imprezy mieli również okazję obserwować pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wziąć udział w praktycznych ćwiczeniach resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Podczas całej spartakiady panowała atmosfera wspaniałej zabawy. Dzieci z klasy 1a wróciły do szkoły w świetnych humorach, obdarowane pamiątkami i słodkościami. Album fotograficzny

  Elżbieta Ryba, Beata Kozieł

 • Dni 7 maja uczniów klasy 1b odwiedziły panie Anna Gawliczek oraz Joanna Rewaj wraz z uczennicami Gimnazjum nr 19 im. H. Sławika w Katowicach.
  Starsze koleżanki przygotowały dla pierwszaków spotkanie literackie i konkurs przeprowadzone w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Wszyscy uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie i bardzo cieszyli się z otrzymanych nagród. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Dziękujemy serdecznie obu Paniom za zorganizowanie spotkania i liczymy na dalszą współpracę.

  Urszula Rawska

 • Sukcesy uczniów klasy 1c w karate.

  25maja uczniowie klasy 1c brali udział w IV Tyskiej Olimpiadzie OYAMA KARATE ŚLĄSKIEGO KLUBU KARATE GOLIAT:

  Mikołaj Stępniak 1 miejsce w IV Olimpiadzie w kategorii 8 SENIOR KYU 2014

  Gabriel Biernacki 4 miejsce IV Olimpiadzie w kategorii 8 SENIOR KYU 2014

  26 maja Jakub Kaszuba zajął 1 miejsce w Olimpiadzie Sprawnościowej OYAMA KARATE 2014

  Wszystkim naszym zwycięzcom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

  BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • SP 22 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI OKNEM NA ŚWIAT

  W dniach 12 – 16 maja w Szkole Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Rafała Pomorskiego w Tychach odbyło się niecodzienne wydarzenie. W ramach programu Global Citizen Schools, AIESEC Uniwersytet Ekonomiczny szkoła gościła trójkę wolontariuszy z zagranicy: Rafael z Brazylii, Manan z Indii i Jingxue z Chin. Wolontariusze przez cały tydzień prowadzili lekcje dotyczące krajów z których pochodzą oraz o ekologii, gdyż tego dotyczy ta edycja programu.

  Dzięki temu wydarzeniu uczniowie poznali wiele ciekawostek o rodzinnych krajach wolontariuszy oraz mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim. Udało im się również rozegrać mecz piłki nożnej z Mananem i Rafaelem oraz nauczyć się podstawowych kroków jednego z tradycyjnych tańców brazylijskich.

  Poza zajęciami w szkole goście mieli okazję zobaczyć najciekawsze miejsca w Tychach, np.: Jezioro Paprocany, plac Baczyńskiego, Rynek oraz okolice Urzędu Miasta. Zwiedzili również Tyski Browar. Wszystko bardzo im się podobało. Z kolei w sobotę wolontariusze zwiedzili Kraków.

  Cała wizyta była koordynowana przez nauczycieli języka angielskiego: Katarzynę Kawalec-Babel, Gabrielę Bilangowską i Adama Osińskiego. Album fotograficzny

 • 23.05.2014r. uczestniczyliśmy w biegach przełajowych. Bawiliśmy się świetnie. Poznaliśmy dużo ciekawych osób. Pobiliśmy swoje rekordy oraz nauczyliśmy się zasad ,,fair play''. Bardzo pomógł nam doping pani Marty Woźniak i pani Zawady,który motywował nas do dalszego biegu. Chętnie powtórzymy te zawody.Ze sportowym pozdrowieniem: Trznadel Szymon V c, Brzozok Jakub V c,Kędra Wiktoria IV c, Woźniak Jagoda IV c, Mazurek Oliwia IV c, Rybacka Natalia IV b, Oleksiak Kinga IV b, Czech Mateusz V b, Wrześniewski Arkadiusz V b, Głuszek Miłosz V b, Bubel Mateusz V c, Woźniak Bartek III d. Album fotograficzny

  Ze sportowym pozdrowieniem Ela Zawada

 • W dniu 13 maja 2014r. dzieci z naszej szkoły jak co roku uczestniczyły w Turnieju Piłki Nożnej kl. V o ,,  Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Tychach”. Celem zawodów była popularyzacja piłki nożnej wśród młodzieży. Naszą szkołę godnie reprezentowali :

  Czech Mateusz V b

  Głuszek Matusz V b

  Stankowski Krystian V b

  Śmietana Patryk V b

  Wrześniewski Adrian V b

  Przybyszewski Dawid V b

  Rykała Konrad V a

  Rzepecki Arkadiusz V b

  Chruściński Artur V b

  Chłopcy zdobyli II  miejsce. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze. Nasi uczniowie wykazywali szacunek dla przeciwnika i przestrzegali przepisów gry.

  Ze sportowym pozdrowieniem Ela Zawada

 • Od listopada 2013 roku uczniowie klas 1 -3 po raz pierwszy w naszej szkole realizowali program edukacyjny Państwowej Inspekcji Sanitarnej pod hasłem „Nie pal przy mnie. Proszę!”. Koordynatorem tego programu była pani mgr Beata Szyja.

  Uczniowie uczestniczyli w cyklu zajęć przybliżających zagadnienia związane ze szkodliwością palenia tytoniu – „Czyste powietrze wokół nas”, „Dymy”, „Bierne i czynne palenie” Brali udział w warsztatach - asertywne zachowania, uczę się odmawiać! Poznali bohatera programu Wiewiórkę Wiki. Opowiadanie pt: ”Przygoda Dymka”.

  Na zakończenie programu profilaktycznego obejrzeli prezentację multimedialną Papierosa? Nie dziękuję!

  Podsumowaniem realizacji programu był konkurs na plakat przestrzegający przed szkodliwością palenia tytoniu

  Wyniki konkursu:

  klasy I

  1 miejsce Zuzanna Kozakiewicz klasa 1a

  2 miejsce Mikołaj Stępniak klasa 1c

  3 miejsce Anna Pawełko klasa 1a

  klasy II

  1 miejsce Kuba Stachoń klasa 2a

  2 miejsce Franciszek Bałazy klasa 2a

  3 miejsce Emilka Kulesza klasa 2a

  Wyróżnienie Emilia Lechman klasa 2a

  klasy III

  1 miejsce Samuel Mazurkiewicz klasa 3b

  2 miejsce Franciszek Hejczyk klasa 3c

  3 miejsce Paulina Świrska  klasa 3c

  Wszystkim uczniom GRATULUJEMY ! i życzymy dalszych sukcesów!

  Przypominamy, że dzień 31 maja to DZIEŃ BEZ TYTONIU!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 8 maja klasa I c i III a wybrały się na wycieczkę autokarową do Wieliczki – zabytkowej kopalni soli. Wielickie podziemia to miejsce wprost stworzone na klasową wycieczkę. Kręte korytarze, unikalne solne komory kryją w sobie wiele tajemnic, które często dostrzegaliśmy  uważnie obserwując to, co działo się wokół nas. Spotkane podczas wędrówki niezwykłe postaci zadziwiły każdego z nas. W krainie Solilandii bajkowe ludziki zapraszały nas do wspólnej zabawy, a znalezione przedmioty służyły do rozwiązywania ciekawych zagadek. Dobry Duch Kopalni Skarbnik nucił pod nosem miłą dla ucha piosenkę, a soliludek chwytał przyjaźnie za rękę i prosił do wspólnej zabawy. To jednak nie wszystkie atrakcje jakie mogliśmy przeżyć pod ziemią .Był tam także wspaniały, interaktywny plac zabaw oraz nowoczesna ekspozycja multimedialna z jedynym na świecie kinem 5D. Po udanej, miłej i pełnej wrażeń przygodzie wyruszyliśmy na zakupy pamiątek. Och!!!! Jak było miło. Każdy znalazł coś dla siebie! Album fotograficzny

  Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Dziękujemy Rodzicom za te przyjemności!         

  Uczniowie klasy 1c i 3a wraz z opiekunami. 

strona: