Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach

 

Nawigacja

 • Relacja z XIX Wiosennego Rajdu na Wyżynę Krakowsko Częstochowską

  W sobotę 23 kwietnia 2016. członkowie szkolnego koła SKKT pojechali autokarem na Jurę Krakowsko Częstochowską na XIX Wiosenny Rajd pieszy z metą w Rudnie. Organizatorem Rajdu było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Tychy. Wyjechaliśmy z Tychów o 8:00 (zbiórka przy Urzędzie Miasta), a o 9:30 byliśmy przy w Zalasie. Tam wszyscy uczestnicy Zlotu ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych (tyskich i powiatu bieruńsko-lędzińskiego) wyruszyło pod opieką przewodników na szlaki turystyczne, aby dotrzeć do Rudna – zamku Tenczyn. Po drodze wstąpiliśmy zwiedzić przepiękny zabytkowy kościół w Alwerni.

  Nasze koło reprezentowało 6 uczniów: Edyta Rutkowska, Wiktoria Cieślar, Paulina Pająk, Julia Pająk, Krystian Kula i Kamil Kula. Oprócz członków SKKT w  rajdzie wzięli udział sympatycy koła tj. rodzice uczniów p. Agnieszka i Adam Pająk oraz p. Kula dziadek Kamila i Krystiana. Była to wyjątkowo piękna, malownicza trasa, która wiodła Szlakiem Orlich Gniazd. Na mecie w Rudnie przewodnik oprowadził nas wokół ruin zamku Tenczyn  a następnie tradycyjnie już zaprezentowaliśmy swoją gotowość komandorowi Rajdu tj. wykazaliśmy się przygotowaniem do Rajdu (posiadanie odpowiednich map, kompasów, apteczki, legitymacji szkolnych i PTTK, prezentacja w kamizelkach z programu „Rowerem do zdrowia”, odśpiewaniem hymnu naszego koła, banerem itp.). Potem odbyły się dwa konkursy – wiedzy krajoznawczej i pierwszej pomocy, które tym razem okazały się trudniejsze niż zwykle. Do Tychów wróciliśmy ok.18, zmęczeni, ale w dobrych nastrojach. 

  Impreza była perfekcyjnie zorganizowana przez p. Prezesa PTTK w Tychach K. Okońskiego i v-ce Prezesa komandora Marka Broda. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Rajdu oraz przewodnikom turystyki, którzy bezpiecznie prowadzili nas turystycznym szlakiem. Album fotograficzny

   

  Z turystycznym pozdrowieniem opiekun SKKT L. Bratek

   

   

 • Dnia 22 kwietnia odbył się w naszej szkole dla uczniów klas 3 - 6 
  Ogólnopolski Ekotest.
  Do konkursu przystąpiło 22 uczniów. 
  Z dużym zaangażowaniem rozwiązywali 30 zadań testowych.
  Konkursowi towarzyszyła miła atmosfera.
  Wszyscy uczniowie wykazali się dużą znajomością treści przyrodniczo 
  - ekologicznych.
  Z niecierpliwością czekamy na wyniki testu do 31 maja. 
  Nauczyciel przyrody mgr Beata Szyja

   

   

 • Dnia 11 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu przyrodniczego „Tajemnice przyrody”. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas IVa, IVb i IVc. Do II etapu przeszło 13 uczniów.
  18 kwietnia odbył się II etap w wyniku którego wyłoniono zwycięzców.


  I miejsce Helena Drzazga kl. IVb
  II miejsce Paulina Katolik IVb
  III miejsce Maksymilian Bulla IVc


  Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!! 

  Nauczyciel przyrody mgr Beata Szyja

 • Międzyszkolny konkurs przyrodniczy „Ziemia”

  Uczniowie klasy VI d uczęszczający na szkolne koło przyrodnicze „Odkrywcy przyrody” wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi w Gimnazjum nr 12 w Tychach. Uczniowie wysłuchali prelekcji pt. „Podróżnicze spotkania z przyrodą” oraz wzięli udział w międzyszkolnym drużynowym konkursie wiedzy przyrodniczej „Ziemia”. W konkursie tym uczniowie naszej szkoły zdobyli I i II miejsce:

  I miejsce – Wiktoria Bąk, Karolina Plewnia, Agata Rukojć

  II miejsce – Michał Maćkowiak, Patryk Piątkowski, Bartosz Pustelnik

   

   

  Opiekun: Anna Pęchalska

   

 • Dnia 19.04.2016r klasa 2c i 2f zaprezentowały przedstawienie pt „To już wiosna” zaproszonym rodzicom, babciom, dziadkom. Uczniowie pięknie prezentowali się na scenie, prawidłowo recytowali wiersze, przedstawiali różne scenki i śpiewali piosenki o tematyce wiosennej. Przedstawienie zawierało również treści ekologiczne przypominające o konieczności ochrony przyrody i dbania o najbliższe środowisko. Album fotograficzny

 • Dnia 15.04.2016r uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z uczniem SP nr 6 w Tychach biorącym udział w programie MasterChef Junior – Kubą Tomaszczykiem. Uczniowie zadawali pytania związane z programem, zainteresowaniami kolegi, jego planami na przyszłość. Po spotkaniu chętni  uczniowie otrzymali autograf. Album fotograficzny

 • Tydzień dla zdrowia

   

  W naszej szkole w dniach 12 – 15 kwietnia 2016 roku odbył się „Tydzień dla zdrowia” zorganizowany w ramach programu „Zdrowe Tychy”.

  Wtorek obchodzony był pod hasłem „Dzień marchewki i jabłka”. Uczniowie klasy IV b i V a w tym dniu rozdawali jabłka i marchewki uczniom i nauczycielom. W tym dniu odbył się także szkolny drużynowy konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu „Odżywiamy się zdrowo i kolorowo”. Wyniki konkursu:

  I miejsce – klasa IV b – Zofia Surdel, Paulina Katolik, Helena Drzazga

  II miejsce – klasa IV c – Maksymilian Bulla, Mateusz Rydz, Bartosz Pala

  III miejsce – klasa IV a – Emilia Lehmann, Matylda Stawarska, Julia Przygocka

   

  W środę odbyły się warsztaty kulinarne „Zdrowe i smaczne sałatki”. Uczniowie klas V przygotowywali i degustowali sałatki warzywne i owocowe.

  W czwartek uczniowie klasy V a częstowali uczniów szkoły bakaliami – suszonymi bananami, orzechami, rodzynkami i żurawiną w ramach „Dnia bakalii”.

  W piątek na uczniów czekało najwięcej atrakcji. Klasy IV, V i VI pod kierunkiem wychowawców przygotowały „zdrowe stoły” w ramach „Dnia warzyw i owoców”. Klasa I a z wychowawcą przygotowała zdrowe śniadanie. Uczniowie klas IV i V mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat zdrowego odżywiania przygotowanej przez studentki dietetyki Maję Lesiak i Magdalenę Barszczewską. Klasy IV rozegrały turniej czterech ogni, których celem było wykształcenie potrzeby czynnego wypoczynku. Na koniec wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję przeprowadzić wywiad z uczestnikiem programu kulinarnego MasterChef Junior – Kubą Tomaszczykiem. Album fotograficzny

   

  Dyrektor Szkoły

  mgr Aldona Iwaniuk

  Organizatorzy: Katarzyna Ścieszka, Anna Pęchalska,

  Dagmara Wilczak, Beata Ruszaj, Elżbieta Zawada

   

   

   

   

 • Relacja z wycieczki do Chorzowa SKKT SP 22 przy PTTK w Tychach

  16 kwietnia 2016r. członkowie SKKT uczestniczyli w wycieczce autokarowo-pieszej na IX Zlot Oddziałów PTTK Województwa Śląskiego w Chorzowie.  Organizatorem zlotu był Oddział PTTK w Chorzowie.

  Celem zlotu była: popularyzacja walorów krajoznawczych Chorzowa i okolic, popularyzacja działalności PTTK wśród społeczności lokalnej, popularyzacja zdobywania odznak turystyki kwalifikowanej i krajoznawczych PTTK, a także regionalnych odznak krajoznawczych np. odznaka krajoznawcza „Znam Chorzów”.

  W zlocie wzięło udział 14 osób naszego koła: Kamil i Krystian Kula  z mamą, Wiktoria Cieślar, Edyta Rutkowska, Dawid i Mateusz Adamiec z mamą, Patrycja Dutka, Małgosia Michalska, Natalia Rybacka z mamą oraz opiekunowie Leokadia Bratek i Prezes Tyskiego PTTK Kazimierz Okoński. Wyruszyliśmy rano ok. 8:30 busem do Chorzowa. Zbiórka miała miejsce na pl. Hutników przy pomniku hrabiego Redena o godz. 10:0, tam czekał na nas przewodnik. Tu rozpoczęła się nasza trasa wycieczki nr 2, która miała następujący przebieg: piesze przejście ul. Piotra Skargi przez kompleks Sztygarka do Szybu „Prezydent” (wejście na wieżę), następnie zwiedzanie drewnianego kościoła pw. św. Wawrzyńca, przejście do parku na Górze Redena – zwiedzanie schronu dowodzenia bojowego wchodzącego w skład dawnego obszaru z metą w Muzeum – Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie.

  Każdy uczestnik zlotu otrzymał książeczkę „Znam Chorzów” (do niej wbiliśmy kilkanaście pieczątek  zwiedzonych miejsc), metalową odznakę wybitą z okazji Zlotu,  ciepły posiłek na mecie Zlotu (grochówka). Mogliśmy również wbić sobie okolicznościową pieczęć Zlotu do książeczek „Szlakiem zabytków techniki”. Był czas na zwiedzanie przepięknego skansenu, a także na obejrzenie występów Chorzowskiego Bractwa Rycerskiego Bożogrobców – pokaz strojów z epoki, tańców i śpiewów oraz sztuki walk średniowiecznych rycerzy. Spędziliśmy tu czas do 15:30. O 16:00 wróciliśmy do Tychów trochę zmęczeni, ale zadowoleni z doznanych wrażeń. Z wycieczki przywieźliśmy wiele ciekawych pamiątek, ulotek, broszur a także odbitych pieczątek okolicznościowych zwiedzanych obiektów. „Niebiosom” dziękujemy za sprzyjającą pogodę – nie padało, a chwilami przygrzewało solidnie słoneczko. Album fotograficzny

  Serdecznie dziękujemy panu Kazimierzowi Okońskiemu za zorganizowanie dla Koła tak atrakcyjnej, naukowo-turystyczno-regionalnej wyprawy.      

  Z turystycznym pozdrowieniem L. Bratek

     

   


 • 14 kwietnia klasy 2c i 2f przedstawiły dla uczniów klas młodszych apel poświęcony wiośnie. Mali aktorzy przygotowali wraz z rodzicami i wychowawcami kolorowe stroje, na scenie zaprezentowali piosenki o wiośnie oraz teksty mówiące o zwiastunach wiosny w świecie roślin i zwierząt. Jednym z elementów wystąpienia uczniów były teksty o tematyce ekologicznej, dotyczące konieczności dbania o środowisko przyrodnicze. Album fotograficzny

 • Zespół Polonistów Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Rafała Pomorskiego  zaprasza do udziału
  w kolejnej edycji  Rejonowego Konkursu Ortograficznego

  Więcej informacji tutaj...

 • Dnia 22.03.2016r. uczniowie z klasy 2f uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w SP nr 40 pod tytułem „Zamień śmieci w fajne rzeczy”. W pierwszej części warsztatów uczniowie wykonywali prace z makulatury, przepiękne żonkile, pieska oraz podstawkę na skorupkę z jajka z zieloną rzeżuchą. W drugiej  części warsztatów dzieci wykonywały zdrowe, barwne kanapki i przy wspólnym świątecznym stole degustowali swoje arcydzieła. Panie przygotowały dzieciom pyszną herbatę i świąteczną babkę. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Album fotograficzny

 • Czas na ZDROWIE - kanapki

  szkolny konkurs literacko - fotograficzny

  Więcej informacji tutaj...

 • Dnia 21marca 2016r. uczniowie klas 2a, 2b, 2d, 2f, 3a, 3b, 3c wybrali się barwnym korowodem na wycieczkę po najbliższej okolicy w celu szukania i powitania wiosny. Uczniowie przygotowali Marzannę –symbol zimy, gaik –symbol nadchodzącej wiosny oraz bibułowe kolorowe  kwiaty. Marzanna została zniszczona, aby zła zima już nie powróciła, a gaik dzieci przyniosły do szkoły, aby wiosna zagościła już na dobre. W czasie spaceru dzieci szukały oznak nadchodzącej wiosny, które widoczne były dookoła.

 • W ramach programu ,,Szkoła Promująca Zdrowie” dzieci z klas VI w dniu 16.03.2016 r. uczestniczyły w  szkolnym turnieju w mini piłce siatkowej. Przed zawodami przypomniano dzieciom zasady zdrowego żywienia i przypomniano sposoby spędzania czasu wolnego z pożytkiem dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Wyniki turnieju: 1 miejsce klasa 6d, 2 miejsce klasa 6c, 3 miejsce klasa 6b. Album fotograficzny

  Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciel wychowania fizycznego Elżbieta Zawada

 • 22 marca 2016r. reprezentacja siatkarek reprezentowała naszą szkołę w Mistrzostwach Miasta w mini piłce siatkowej dziewcząt.Dziewczęta w składzie: Zima Patrycja 6b, Rybacka Natalia 6b,  Wojtczak Nikola 6b, Mazurek Oliwia 6c,  Karoń Sonia 6d, Kostecka Katarzyna 6b,  Maciejewska Paulina 6d, Woźniak Jagoda 6c,  Burmer Gabriela 6b, Czerw Alina 6d godnie reprezentowały naszą szkołę i uplasowały się na trzecim miejscu, ulegając jedynie zawodniczkom ze szkół z klasami sportowymi o profilu piłki siatkowej. Album fotograficzny

  Ze sportowym pozdrowieniem Elżbieta Zawada nauczyciel wychowania fizycznego.

 • W bibliotece szkolnej 17.03.2016 odbył się  konkurs czytelniczy dla kl.4

  pt. „W  każdej szkole są książkowi mole”.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce – kl.4c (37 pkt.)         Dominki Hadam, Oskar Jendyczek

  II miejsce – kl.4a (29 pkt.)        Emilia Gońda, Julia Przygocka

  III miejsce – kl.4b (25.5 pkt.)   Patryk Rypuła, Paweł Stylski

  Organizatorzy konkursu: A. Osińska i M. Pstrągowska.

 • „Przyjaciele leśniczego”

  międzyświetlicowy konkurs literacko-plastyczny.
  Zapraszamy uczniów tyskich świetlic szkolnych do zostania prawdziwym PRZYJACIELEM LEŚNICZEGO. Każdy, kto kocha zwierzęta, pragnie im pomagać i się nimi opiekować może nim zostać.
  wicej informacji tutaj...

   

 •  

   

  Zapraszamy do udziału
  w międzyszkolnym konkursie literacko -ilustratorskim dla klas III
   „Mój anioł na Ziemi…”

  więcej informacji tutaj...

strona: