Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach

 

Nawigacja

 • Wyniki konkursu recytatorskiego pt. „ Odżywiamy się zdrowo”

  I miejsce      Kinga Jysz kl.3a

  II miejsce    Katarzyna Kwolek kl.3b

  III miejsce  Gabriel Biernacki kl.3c

   

  11.02.2016r.        Organizatorzy: A. Osińska i M. Pstrągowska

 • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym
  "Bezpieczne zabawy zimowe"
  organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi
  w Tychach. Szczegóły znajdą Państwo w zakładce KONKURSY I AKCJE. 
  Zachęcamy do przesyłania prac i życzymy powodzenia!
  Koordynatorzy konkursu: 
  Anna Radzik,
  Karolina Cogiel, 
  Iwona Siemieniak 

 • II edycja projektu edukacyjnego „Świat po drugiej stronie muru”


  28 stycznia 2016 roku sześć uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach wzięło udział w warsztatach zorganizowanych w ramach II edycji projektu edukacyjnego "Świat po drugiej stronie muru" skierowanego do uczniów klas piątych oraz szóstych szkół podstawowych. Projekt realizowany jest przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Katowicach oraz Szkołę Podstawową nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Będzinie. Jego celem jest zapoznanie uczniów szkół podstawowych z kulturą żydowską oraz tematyką Holocaustu. W tym roku szkolnym do projektu zgłosiło się dziesięć śląskich szkół – SP nr 22 jako jedyna z Tychów.

  Drugie spotkanie uczestników projektu odbyło się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu, który przypada na 27 stycznia. Uczennice klas szóstych uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych dotyczących Holocaustu oraz w wideokonferencji  z Zahavą Scherz, przyrodnią siostrą Rutki Laskier, żydowskiej dziewczynki z przedwojennego Będzina, autorki niezwykłego pamiętnika.

  Podczas spotkania uczennice zdobyły także wiadomości o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Z ogromnym zainteresowaniem młodzieży spotkało się wystąpienie nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 22 w Tychach pani Beaty Ruszaj, której dziadkowie uratowali żydowskiego chłopca i zostali odznaczeni medalem „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”. Pani Ruszaj opowiedziała uczestnikom projektu o wojennej historii jej rodziny, prezentując fotografie swych dziadków oraz medal „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”, którym zostali odznaczeni. Album fotograficzny

  Dzięki uczestnictwu w kolejnych warsztatach – a zwłaszcza dzięki relacji pani Ruszaj – uczennice poznały postawy Polaków pragnących pomóc Żydom w czasie II wojny światowej oraz konsekwencje, które wiązały się z udzielaniem takiej pomocy.

  uczennice: Wiktoria Kędra, Oliwia Matyszczak, Paulina Modrzejewska, Wiktoria Wiśniewska, Wiktoria Bąk,  Alina Czerw, Amelia Stawarska, Hanna Wicha

  opiekunowie projektu: Dagmara Wilczak oraz Gabriela Bilangowska

   

 • Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów i całą społeczność szkolną na KIERMASZ WALENTYNKOWY.

  więcej...

 • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO 

  pt. „Książka otwiera drzwi do świata  marzeń”.

  I miejsce P. Modrzejewska

  II miejsce P. Pieczara

  III miejsce A. Stawarska i M. Ratajczak

  Organizatorzy: A. Osińska i M. Pstrągowska

  Tychy, dnia 26.01.2016 r.

 • Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów i całą społeczność szkolną do włączenia się w coroczną akcję: WALENTYNKOWEJ POCZTY.

  więcej...

 • Jesteśmy szkołą ODKRYWCÓW TALENTÓW – co roku w pierwszym dniu wiosny organizujemy w naszej szkole Dzień Odkrywców Talentów -jesteśmy ciekawi jaki talent Wy macie?

  To wyjątkowy dzień, w którym wszyscy uczniowie naszej szkoły od klasy pierwszej, po szóstą pokazują sobie wzajemnie co potrafią...

  Jeśli masz wyjatkowe osiągnięcia: medale, puchary, dyplomy, obrazy. Jeśli masz inne talenty, które możesz zaprezentować na specjalnym koncercie: grasz, śpiewasz, tańczysz, trenujesz -powiedz o tym wychowawcy, opiekunom samorządu uczniowskiego i odkryj przed innymi swój talent!

 • Sympatyczne ŻYCZENIA

  szkolny konkurs literacki

  więcej...

 • Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów do włączenia się w PRZEBIERANE PIĄTKI. W ostatni piątek stycznia (29 stycznia 2016 r.) chętni uczniowie mogą przebrać się zgodnie z karnawałowo/balową tradycją. Należy pamiętać, że: przebranie to nie makijaż, strój nie może przeszkadzać w czynnym udziale w lekcji, nie wolno farbować włosów –a po szkole chodzimy w obuwiu zmiennym. Bądźcie kreatywni! Ciekawe, czy rozpoznacie siebie samych oraz Waszych znajomych?

 • ­ Edukacja dzieci i młodzieży

   

    Projekt „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem” obejmuje edukację dzieci i młodzieży w zakresie prewencji pierwotnej nowotworów poprzez promowanie zdrowego stylu życia. Projekt jest realizowany w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych. W projekcie udział biorą wszyscy uczniowie naszej szkoły. Podczas godzin wychowawcvzych odbywają się zajęcia wg scenariuszy zajęć Europejskiego kodeksu walki z rakiem. Zajęcia mają charakter warsztatowy, toteż dzieci same dochodzą do tego co jest zdrowe
  i pożądane w życiu.
  Album fotograficzny

  Szkolny Koordynator akcji Justyna Zabielska

 • LIST DO DZIECI I MŁODZIEŻY W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ FERIAMI ZIMOWYMI

  Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

  w imieniu Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka
   przekazujemy link do listu w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi.

  List dostępny jest pod linkiem: http://brpd.gov.pl/list-do-dzieci-i-mlodziezy-w-zwiazku-ze-zblizajacymi-sie-feriami-zimowymi

 • Ogłaszamy wyniki międzyszkolnego konkursu dla klas 4-6
  "WIELKIE DYKTANDO W JĘZYKU ANGIELSKIM":

   

  I miejsce - Tymoteusz Kalinowski (SP ART)

  I miejsce - Dagusya Nelson (SP 36)

  II miejsce - Wiktoria Zabłocka (SP 11)

  III miejsce - Layla Stejzygier (SP 36)


  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a powyższe osoby  zapraszamy po odbiór nagród do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 22 w Tychach w godzinach pracy sekretariatu.
   

  Organizatorzy

 • Dyrektor Szkoły wraz z nauczycielami –wychowawcami świetlicy szkolnej zaprasza wszystkich uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej wraz z rodzinami na coroczny bal karnawałowy BAJKOLANDIA 

   

  26 STYCZNIA

  od godziny 16:30

  w jadalni szkolnej

  Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisywanie rodzin w świetlicy szkolnej, zapisy do 20 stycznia. W czasie trwania balu rodzice/opiekunowie odpowiadają za życie i zdrowie dzieci,  z którymi przyjdą. Wychowawcy świetlicy pełnią w tym czasie role organizacyjne.

  Zapraszamy serdecznie!

 • KONKURS SZKOLNY

  Zapraszamy uczniów kl.3-6 do udziału

  w konkursie plastycznym

  pt. „Książka otwiera drzwi do świata marzeń”.

  Zadaniem konkursowym będzie wykonanie ilustracji do wybranego fragmentu książki fantastycznej.

  Ilustracje należy wykonać w formacie A4 techniką dowolną.

  Prace proszę dostarczyć do dnia 25.01.2016r. do biblioteki szkolnej.

  Organizatorzy: A. Osińska i M. Pstrągowska

 • Akcja „MALI uczniowie idą do szkoły”

  Czy wyobrażasz sobie życie bez książek? A wiesz, że książka może odmienić ludzkie życie? Nasza szkoła włączyła się w najnowszą akcję edukacyjną UNICEF „MALI uczniowie idą do szkoły”.

  UNICEF szacuje, że ponad 61 milionów dzieci w wieku szkolnym nie pobiera edukacji na poziomie podstawowym. Największy problem  jest w południowej Azji oraz we wschodniej i środkowej Afryce. W Mali 40% dzieci nie chodzi do szkoły podstawowej.  My chcielibyśmy pomóc dzieciom mieszkającym w Mali. Jak to zrobić?

  Prosimy, aby dzieci stworzyły swoje własne książki. Każdy uczeń może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne. Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami. Prosimy, aby na okładce dzieci umieściły tytuł swej książeczki oraz swoje imię i nazwisko.  Do wykonania takich książek wystarczą podstawowe artykuły piśmiennicze (kartki papieru, długopisy, kredki) i przede wszystkim wyobraźnia.

  Książeczki prosimy przekazać pani Dagmarze Wilczak lub swoim wychowawcom do 22 stycznia 2016 roku. Wszystkie stworzone przez uczniów książki zostaną zaprezentowane podczas „Dnia Książki dla Afryki”, który odbędzie się w trakcie zebrań z rodzicami w styczniu 2016 r. Wtedy wszyscy będą mogli nabyć wybraną książkę w zamian za przekazanie darowizny na wysłanie dzieci w Mali do szkoły.

         Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji!

  Dyrektor Szkoły mgr Aldona Iwaniuk

  koordynator akcji Dagmara Wilczak

 •  Finał  XIX Rejonowego Konkursu Twórczości Dziecięcej

  „Niech zaświeci słońce” o Laur Rafała Pomorskiego

   

  10 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach odbył się uroczysty finał  XIX Rejonowego Konkursu Twórczości Dziecięcej „Niech zaświeci słońce” o Laur Rafała Pomorskiego pod honorowym patronatem Pani Darii Szczepańskiej – I Zastępcy Prezydenta ds. Społecznych.

  Na konkurs wpłynęły prace z 12 szkół, w tym 61 utworów w kategorii prozy i poezji. Do finału zakwalifikowano 22 prace uczniów klas trzecich, czwartych oraz piątych. Podczas uroczystości każdy finalista mógł publicznie zaprezentować swój własny utwór.  Rozdanie dyplomów i nagród uświetniło humorystyczne przedstawienie pt. „Komputer i baśnie” przygotowane przez szkolną grupę teatralną „Piątka”.

   

  Decyzją jury przyznano następujące nagrody:

  w kategorii uczniów klas III w dziedzinie prozy wyróżnienie otrzymała

  - Kamila Gajer za opowiadanie „Klaudia i rolki” uczennica SP – 1  w Lędzinach

   

  III miejsce zdobyły:

  - Martyna Buzek za opowiadanie „Wielka przygoda Ali …” uczennica SP - 37 w Tychach  

  - Anna Pawełko za opowiadanie „Edward Ciekawski” uczennica SP – 22  w Tychach

  II miejsce otrzymał

  - Zbigniew Piekarek za opowiadanie „Turyści” uczeń SP  - 11 w Tychach

  I miejsce zdobyła:

  - Katarzyna Kwolek za opowiadanie „Wyjątkowy dzień” uczennica SP - 22 w Tychach

   

  w kategorii uczniów klas III w dziedzinie poezji wyróżnienie otrzymał

  - Gabriel Biernacki za wiersz „Roześmiany miś” uczeń SP - 22 w Tychach

  I miejsce zdobyła

  - Martyna Stylok za wiersz „Marzenia” uczennica SP – 37 w Tychach

   

  w kategorii uczniów klas IV w dziedzinie prozy wyróżnienie otrzymała

  - Paulina Katolik za opowiadanie „Wrota” uczennica SP – 22  w Tychach         

  III miejsce zdobyła

  - Aleksandra Cisek za opowiadanie „Niech zaświeci słońce” uczennica  SP - 1 w Bieruniu

  II miejsce otrzymała

  - Patrycja Olejek za opowiadanie „Mój Kleks – moja wyspa” uczennica SP - 22         w Tychach       

  I miejsce zdobyła

  - Alicja Ścierska za opowiadanie „O losach króla Ziemniakonosa”  uczennica           SP – 3 w Lędzinach

   

  w kategorii uczniów klas IV w dziedzinie poezji

  II miejsce otrzymała

  - Laura Palka  za wiersz „Pory roku w wesołej odsłonie” uczennica SP –17 w Tychach

  I miejsce zdobyła

  - Ewa Przybyszewska za wiersz „Nie mam pomysłu na wiersz” uczennica SP – 22 w Tychach

   

  w kategorii uczniów klas V w dziedzinie prozy

  III miejsce otrzymała

  - Katarzyna Jaśnikowska za opowiadanie „Felicja” uczennica SP – 18 w Tychach

  II miejsce zdobyła

  - Anna Waszyńska za opowiadanie „Niepozorne pudełko” uczennica SP – 7 w Tychach

  I miejsce zdobyła

   - Marta Staniczek za opowiadanie „Niech zaświeci słońce” uczennica SP – 1 w Tychach

   

  w kategorii uczniów klas V w dziedzinie poezji wyróżnienie otrzymali:

  - Emilia Perek za wiersz „Michałek” uczennica SP –17 w Tychach

  - Justyna Szuła za wiersz „ Rodzinna historia” uczennica SP – 22 w Tychach

  - Andrzej Juśków za wiersz „Zima” uczeń SP – 17 w Tychach

  - Szymon Razmus za wiersz „ Snowboard” uczeń SP – 17 w Tychach

  III miejsce zdobyła

  - Izabela Glimos za wiersz „Mój kot” uczennica SP –6 w Tychach

  II miejsce otrzymał

  - Filip Szamota za wiersz „Mucha Kłamczucha” uczeń  SP – 3 w Lędzinach

  Album fotograficzny

   

 • IV edycja Międzynarodowego Projektu „Krokus”

  19 listopada 2015 roku już po raz czwarty uczniowie klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 22 w Tychach przystąpili do Międzynarodowego Projektu „Krokus” organizowanego przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holocauście oraz Żydowskie Muzeum „Galicja” w Krakowie.  

  W ramach projektu uczniowie otrzymali ponad 200 cebulek żółtych krokusów, które wspólnie z opiekunami zasadzili przy wejściu do szkoły, by uczcić pamięć półtora miliona dzieci żydowskich oraz tysięcy dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie II wojny światowej i Holokaustu. Żółte kwiaty przypominają żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w okupowanych krajach. 

  Podczas wspólnego spotkania uczniowie rozmawiali o tematyce projektu oraz mieli możliwość zobaczenia prezentacji multimedialnej pt. „Kto jest Żydem lub Żydówką?”, dzięki której poznali sławne postacie pochodzenia żydowskiego. Album fotograficzny

  opiekunowie projektu: mgr Dagmara Wilczak i mgr Gabriela Bilangowska


   

   

 • 14 grudnia 2015 r. odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs językowy "WIELKIE DYKTANDO JĘZYKA ANGIELSKIEGO", w którym brali udział uczniowie klas 4-6 z kilku tyskich szkół podstawowych. Wyniki zostaną ogłoszone w styczniu 2016r. Trzymamy kciuki za naszych! :) Album fotograficzny

strona: